Diyarbakır'da bir bulvara "Şeyh Sait" ismi verileceği duyurulmuştu: Tepki yağdı Diyarbakır'da bir bulvara "Şeyh Sait" ismi verileceği duyurulmuştu: Tepki yağdı

Görgüsüz hareketleri  bu kadar hızlı bir şekilde paraya sahip olması sebebiyle dikkat çeken Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin mal varlığı ve bu kadar serveti nasıl elde ettikleri araştırılmaya başlanmıştı. Devlet güçlerinin de konuya dahil olmasının ardından birçok suç ortaya çıkarılmış ve kara para akladığı iddiaları mahkemeye taşınmıştı.

Fenomen Polat çiftinin dava henüz sonuçlanmasa da tutuklu yargılanmasına karar verilmişti. Her gün yeni bir detayın ortaya çıktığı ve her detayın gündem olduğu olayda bu sefer de yeni bir bilgi ortaya çıktı.

ŞİRKETLERİNE KAYYUM ATANDI

Dilan-Engin Polat çifti ve yakınlarına ait 27 şirkete kayyum atandığı öğrenildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından söz konusu şirketlere kayyum atanmasının istenmesinin ardından karar, Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayımlanarak uygulanma sürecine geçildi. 

Polat çiftinin Dilan Polat Güzellik ve Kozmetik Hizmetleri, Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi, Dipomed Metikal Kozmetik, Dilan Mücevherat, Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi, Sıla Doğu Güzellik Kozmetik, Sinem Sıla Doğu Güzellik Kozmetik ve Rise And Shine Kozmetik şirketlerine kayyum atandı.