Sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat, kara para aklama soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. 

Polat'ın, Adli Tıp Kurumu'nun vermiş olduğu rapor ile adli psikiyatri servisi olan yüksek güvenlikli bir hastanede koruma ve tedavi altına alındığı ve tedavi sonrası tekrar cezaevine gönderileceği öğrenildi. Ancak Dilan Polat yaşadığı korku sebebiyle cezaevine dönmek için dilekçe verdi.

ANNESİNİ VE ANNEANNESİNİ ÖLDÜREN RABİA ÇATAKLI İLE AYNI KOĞUŞTA
Gazeteci Emrullah Erdinç, YouTube kanalında yayınladığı videoda, Dilan Polat hastaneye sevk edildiğinde, daha önce anne ve anneannesini vahşice katleden Rabia Çataklı ile aynı koğuşta kaldığını aktardı. Bu durum Polat’ı derinden etkileyerek uyuyamamasına neden oldu. Hatta Polat, o dönemde popüler olan kalpli pijama takımını Çataklı’ya hediye etti.

CEZAEVİ YÖNETİMİNE DİLEKÇE VERDİ
Polat, hastanede kalmak istemediği için cezaevi yönetimine dilekçe vererek, “Ben burada kalacağıma kardeşim Sıla ile kalmak istiyorum” dedi ve tekrar cezaevine sevk edildi. Yeniden hastaneye sevk edilme ihtimali gündeme geldiğinde ise Polat, sağlık durumunun verilen ilaçlar sayesinde iyi olduğunu belirterek hastaneye dönmek istemediğini dile getirdi.

RABİA ÇATAKLI'NIN KAN DONDURAN SUÇU
31 yaşındaki Rabia Çataklı, Zonguldak’ın Devrek ilçesinde, 56 yaşındaki annesini 110 yerinden bıçaklayıp, 77 yaşındaki anneannesini baltayla 6 yerinden parçalayıp sokağa atmıştı. Çataklı, gözaltına alındığında hastanede serçe parmağını koparıp yutmuştu.

Deniz Yücel'de Semih Yalçın'a tepki: Sinan Ateş davasından sıyrılacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz Deniz Yücel'de Semih Yalçın'a tepki: Sinan Ateş davasından sıyrılacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz

İfadesinde, “Bunu neden yaptığımı bilmiyorum. Ölecek gibi hissettim. Mehdi olduğumu hissettim. Onların birer şeytan olduğu ve öldürmem gerektiği söylendi. Ben de öyle yaptım. İkisini de çok severdim” demişti.

Editör: Nigar Topcu