Lüks yaşantısıyla magazin gündeminden düşmeyen Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin kara para aklayıp vergi kaçırdıkları iddia edilmiş, Polat ailesi hakkında "Resmi belgede sahtecilik, "Suç islemek amacıyla örgüt kurmak", "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama" ve "Vergi usul kanununu uygulamama" suçlarından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılmıştı. Bu kapsamda Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında olduğu 14 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Eylül Öztürk fenomen Alp Kılıç'ı ifşa etti! Deprem paraları nerede? Eylül Öztürk fenomen Alp Kılıç'ı ifşa etti! Deprem paraları nerede?

Yaklaşık 10 gündür cezaevinde olan Polat ailesinin avukatları tutuklama kararından sonra harekete geçti. Polatların avukatları, İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurarak tutukluluğa itiraz dilekçesi sundu. İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, Polat çiftinin avukatlarının tutukluluğa itiraz taleplerini değerlendirdi.

Hakimlik, avukatların bu talebini olumsuz yönde sonuçlandırarak talebin reddine karar verdi. Bunun üzerine dosya, talebin değerlendirilmesi adına İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.