Sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat, kara para aklama iddiaları üzerine başlatılan soruşturma sonucunda tutuklanmıştı. İddianamede, çiftin aralarında bulunduğu şüphelilere "Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit" ve "Mala zarar verme" suçlarından 2 yıl 4 aydan 8 yıla kadar hapis cezası talep edildiği belirtildi.

Olayda, "Daltonlar Çetesi"nin de adı geçerken, Dilan Polat'ın tehdit videosunda Banu Parlak'ın hedef olmadığını savunduğu ifade edildi. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, detaylı olarak suçlamalar ve şüphelilerin eylemleri yer alıyor.

İstinye Park Alışveriş Merkezi'nde korkutan yangın! İstinye Park Alışveriş Merkezi'nde korkutan yangın!

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Dilan Polat'ın Parlak'ı tehdit ettiği video yer aldı.

FAİL DALTONLAR ÇETESİ

Sabah Gazetesi'ndeki habere göre, tehdit videosunun ardından kısa süre sonra Sezgin, Engin ve Dilan Polat'ın ortak kararıyla Engin Polat'ın, Gürcistan'daki bağlantılarını kullanarak kamuoyunda "Daltonlar Çetesi" olarak bilinen suç örgütünün firari yöneticilerinden olan Beratcan ve kardeşi Batın Can Gökdemir ile Parlak'ın işyerine tehdit amaçlı silahlı saldırı düzenlenmesi için irtibat kurduğu kaydedildi.

İddianamede Barış Boyun, Beratcan ve Batin Can Gökdemir'in "Silahlı suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit", "Mala zarar verme" ve "Ruhsatsız silah taşıma" suçlarından ayrı ayrı toplamda 8 yıl 4 aydan 23 yıla kadar hapsi istendi. Diğer 5 sanığın da çeşitli suçlardan değişen oranlarda cezalandırılmaları talep edildi.

Editör: Nigar Topcu