MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP lideri Özgür Özel ve Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ile görüşeceği gün, partisinin grup toplantısında taktığı yüzük büyük yankı uyandırdı. Bahçeli’nin sosyal medya hesabından paylaşılan fotoğrafta yüzüğün üzerindeki “Allah bana yeter” yazısı dikkat çekti. Bu yüzük, Meclis muhalefet kulisinde “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mesaj” olarak yorumlandı.

Semih Yalçın'dan açıklama

Nagehan Alçı, Semih Yalçın’a bu iddiaları sordu. Yalçın, “Hayır Nagehan, bu okumalar doğru değil. Açıkça söylüyorum, ortada bir şey yok” diyerek iddiaları reddetti. Alçı'nın “Ortada bir şey yoksa Sayın Bahçeli iki kritik görüşmenin olduğu bir günde neden böyle bir fotoğraf paylaştı?” sorusuna ise Yalçın şu cevabı verdi:

“Genel Başkan’ın buna benzer örnekleri geçmişte de var, açın bakın. La Galibe İllallah dedi mesela birçok kereler. Keza Allah büyüktür cümlesini de sık kullandı.”

Gündem olan yüzük soruldu

Alçı'ya röportaj veren Yalçın, Bahçeli’nin özel ilgi alanlarına da değindi: “Sayın Genel Başkan'ın özellikle meraklı olduğu üç şey vardır: eski araba, yüzük ve rozet. Bunların koleksiyonunu yapar. Hatta yüzüklerin çoğunu kendi çizer, tasarlar, yaptırır. Bunları zaman zaman paylaşmayı da sever. Bu da öyle bir yüzük olsa gerek.”

Dosya: Sinan Ateş cinayeti ile alakalı değil

Yalçın, Bahçeli’nin elindeki dosyanın Sinan Ateş cinayeti ile bir bağlantısı olup olmadığı sorusuna, “Hayır, hiç alakası yok Nagehan, o arkadaşların üzerinde çalıştığı bir dosya. Bakın bizim Sinan Ateş davasından hiç çekincemiz yok. Sayın Genel Başkan, dava başlayınca TV'lerde serbest atış konuşan gazetecileri mahkemeye davet edeceğiz, ne biliyorsanız anlatın diyeceğiz,” cevabını verdi.

Cumhur İttifakı'nda Sorun Yok

Cumhur İttifakı'nda herhangi bir sorun olmadığını vurgulayan Yalçın, “Zaman zaman böyle çıkışlar yapmayı sever Genel Başkan. Bir şarkıyla yürür, bir fotoğraf koyar… Bir de sevdiği yüzüklerini genellikle önemsediği günlerde takar, grubun olduğu günler önemsediği günlerdir, dün de grup vardı. Tüm yakıştırmalar yanlış. Tamamen tesadüf.” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz'u Anma Programı'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan: O gece 252 insanımız şehitlikle şereflendi 15 Temmuz'u Anma Programı'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan: O gece 252 insanımız şehitlikle şereflendi

Son olarak, Yalçın, Cumhur İttifakı’ndaki ilişki ağının güçlü olduğunu belirtti: “Cumhur İttifakı’nda hiçbir sorun yok, aksine Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Genel Başkan çok güzel bir ilişki ağı oluşturdular. Sayın Bahçeli, Cumhurbaşkanının hiçbir görüşmesinden rahatsız değil, aksine destekliyor. Hakikat budur, kim ne derse desin, itimat etmeyin.”

Editör: Nigar Topcu