CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in partisinin grup toplantısında Atatürk'le ilgili sözleri yeni bir polemiğe yol açtı. Özel konuşmasında Atatürk'ün CHP'den isteklerini sıraladı.

Bahçeli, Özel'in "Atatürk sizden partisini iktidar yapmanızı bekliyor." sözlerine yanıt vererek "Bizim anlayamadığımız, Özgür Bey'in hangi ara Aziz Atatürk'le temas kurduğu, nasıl konuştuğudur. Şayet ruh çağırma seanslarına katılıp bir sonuca ulaştığını iddia ederse kendisine yazık olacak. Ne yiyip ne içtiğine dikkat etmesi samimi tavsiyemdir." dedi.

"Atatürk sizden partisini iktidar yapmanızı bekliyor"


Yerel seçimler için il başkanlarına çağrı yapan Özel, "Atatürk sizden partisini iktidar yapmanızı bekliyor. Atatürk ‘Sinop’a gidin, Erzurum’da çalışın, Tekirdağ’ı kazanın, İstanbul’u kaybetmeyin, İzmir’de rekor kırın’ diyor. ‘Bilecik’i sakın ha tekrar geri alın’ diyor. Atatürk’ün partisi iktidar olmak için sizden görev bekliyor. " dedi.

AK Parti'den CHP'ye geçen belediyenin yeni başkanı araçları böyle sergiledi AK Parti'den CHP'ye geçen belediyenin yeni başkanı araçları böyle sergiledi

Bahçeli'den 'ruh çağırma' göndermesi


Özel'in Atatürk çıkışı yankı uyandırdı, ilk yanıt MHP'den geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin MYK toplantısının ardından yaptığı açıklamada Özel'i hedef aldı:

"Özgür Bey'in, halüsinasyon görerek grup toplantısında yaptığı konuşma ruh sağlığı hakkında hepimizi kaygılandırmıştır. Bu konuşmasında milletvekillerine, 'Atatürk sizden partisini iktidar yapmanızı bekliyor' diyerek tuhaf bir açıklamada bulunmuştur. Bizim anlayamadığımız Özgür Bey'in, hangi ara aziz Atatürk'le temas kurduğu, nasıl konuştuğu, mesajları ne şekilde aldığıdır. Şayet ruh çağırma seanslarına katılıp bir sonuca ulaştığını iddia ederse kendisine yazık olacak, hayalleri gerçekmiş gibi sunmasının fahiş sonuçlarına yakın vadede katlanacaktır. Yok uyduruyorsa bu defada palavracı ve siyasi meddah olarak anılmayı hak edecektir.

Bugünkü CHP, Atatürk'ün partisi değil, DEM'in oyun uşağı, Türkiye düşmanlarının altı oklu uydusudur. İddiaya bakar mısınız, neymiş, Atatürk dile gelmiş de partisinin iktidar olmasını istemiş, böyle konuşan Özgür Bey ne yiyip ne içtiğine biraz dikkat etmesi samimi tavsiyemizdir. Teröristlerle demlenen bir parti Atatürk'ün partisi olamaz. Terörle mücadeleye 'hayır' diyen bir parti Atatürk'ün partisi olamaz. Bölücülerin elini eteğini öpen bir parti Atatürk'ün partisi olamaz."

Özel'den yanıt gecikmedi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Devlet Bahçeli çıkmış bugün, 'Özgür Bey'in akıl sağlığı yerinde mi? Atatürk öldü. Kendisi ruhunu mu çağırmış da Atatürk'le görüşmüş' diyor. Sayın Bahçeli, bilmen gereken bir şey var. 'Atatürk öldü' diyorsan, Atatürk, sen hani bu Cumhuriyet düşmanlarına, bu Atatürk'e husumet duyanlara, 'Kurtuluş Savaşı' yoktur diyenlere, 'Keşke Yunan kazansaydı' diyenlere koltuk değneği olduğun gün Atatürk senin için öldü" dedi.

Editör: Nigar Topcu