Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nu Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilgili sözleri nedeniyle hedef alarak, "Bu çürümüşün milletvekilliği düşürülmelidir." ifadelerini kullandı.

"Türk Silahlı Kuvvetlerine saldıran bu aşağılık ve sözde milletvekilinin ağzı düşman ağzıdır." diye konuşan Bahçeli, "PKK’ya sözcülük yapan bir suçluya hazineden maaş verilmesi günahtır, haramdır. Bu çürümüşün milletvekilliği düşürülmelidir." dedi.

SEZGİN TANRIKULU NE DEMİŞTİ?

Emekli zammı çalışması Erdoğan’a sunulacak! Masada 3 formül var Emekli zammı çalışması Erdoğan’a sunulacak! Masada 3 formül var

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, geçtiğimiz günlerde kendisine yönelik eleştiriler nedeniyle telefonla bağlandığı televizyon programında TSK’nın eleştirilemez olmadığını belirterek, "Bu Türk Silahlı Kuvvetleri değil mi 12 Eylül'de faşist darbeyi yapan? Bu ordu değil mi 15 Temmuz'da darbe girişimi yapan, köyleri yakan... Onlarca faili meçhul cinayet. Benim takip ettiğim davalar var. 15 köylüyü helikopterden atan TSK değil mi? AİHM kararıyla sabit hâle gelen..." sözlerini kullanmıştı.