Devlet Bahçeli'den sloganlar sonrası Beşiktaş hamlesi!

Beşiktaş-Antalyaspor maçında atılan sloganlar sonrasında MHP Genel Merkezi Basın Birimi'nden yapılan açıklamaya göre parti lideri Devlet Bahçeli Beşiktaş JK üyeliğinden ayrıldı. Açıklamada sloganlar, deprem şehitlerine saygısızlık olarak nitelendirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 10 kentte yıkıma neden olan depremlerin ardından Fenerbahçe-Konyaspor maçı ve sonrasında Beşiktaş-Antalyaspor maçı öncesinde de tribünlerden yükselen 'hükümet istifa' sloganlarını eleştirerek kulüp başkanlarına "müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması" konusunda çağrıda bulunmuştu.

Bahçeli'nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın ardından bir açıklama da MHP Genel Merkezi Basın Birimi'nden geldi. Söz konusu yazılı açıklamada Devlet Bahçeli'nin Beşiktaş JK üyeliğinden ayrıldığı bildirildi. 

Açıklamada; "Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sebebiyle 44 bini aşkın vatandaşımızın şehit olduğu afet sonrasında futbol maçlarını izleme bahanesiyletribünleri tahrik eden bazı eylemler, şehitlerimize ve milletimize büyük saygısızlık olmuştur. Bugün oynanan Beşiktaş JK- Fraport TAV Antralyaspor müsabakasında da deprem şehitlerimize yapılan sistemli saygısızlık Beşiktaş'a ve Beşiktaş'ın taşıdığı milli manevi değerlere yakışmamıştır. Sayın Genel Başkanımız Beşiktaş JK üyeliğinden bugün itibarıyla ayrılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN