Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, daha önce yapmış olduğu vergi çıkışını yineleyerek, "Kimin mal varlığı fazlaysa o daha fazla katkı sağlamalı, daha fazla vergi ödemeli. Düşük gelirli ise işte asgari ücretliyse, 7 bin 500 lira gibi bir emekli maaşı alıyorsa bu artık bundan vergi almak bence hem ahlaki değil, hem yasal da değil aslında." açıklamasında bulundu.

Ünlü Astrolog Dinçer Güner açıkladı! Sürprizlerle, aşklarla, seyahatlerle dolu bir hafta Ünlü Astrolog Dinçer Güner açıkladı! Sürprizlerle, aşklarla, seyahatlerle dolu bir hafta

"VATANDAŞLAR KONFORLÜ ÇÖZÜMLER BEKLİYOR"

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “Başta dolaylı vergiler olmak üzere Özel Tüketim Vergisi bu kapsamın içerisinde işte KDV olmak üzere zam yaparak vergi artışlarıyla bütçe açığını kapatmak. Bunlar geçmiş yani dediğim gibi 70'li yılların çözüm önerileri, çözüm yollarıydı. Bugün artık vatandaşımız daha farklı çözümler bekliyor, daha konforlu çözümler bekliyor. Kendi hayatını adeta zorlaştıracak değil ya da kemerini böyle son iliğine kadar sıkacak şekilde değil, daha konforlu, daha rahat çözümler bekliyor vatandaşlarımız. Dolayısıyla bütçe açıkları elbette kapatılmalı, ama bu sadece örneğin dolaylı vergiler vasıtasıyla fakir, zengin ayırt etmeden vatandaşların hepsinin sırtına birden yüklenmemeli." şeklinde konuştu.

"KİMİN MAL VARLIĞI FAZLAYSA O DAHA FAZLA KATKI SAĞLAMALI"

Açıklamalarına devam eden BBP Başkanı, şöyle konuştu: "Kimin mal varlığı fazlaysa o daha fazla katkı sağlamalı, daha fazla vergi ödemeli. Düşük gelirli ise işte asgari ücretliyse, 7 bin 500 lira gibi bir emekli maaşı alıyorsa, bundan vergi almak bence hem ahlaki değil, hem yasal da değil aslında. Çünkü vergi de anayasaya da baktığımız zaman vergi kazançtan alınır. Yani kazanandan alınır, zenginden alınır. Ama maalesef ülkemizde önemli bir kısmı dolaylı vergi olduğu için toplanan vergilerin örneğin akaryakıttan alınan ÖTV zenginle fakir aynı oranda ödüyor."