Deprem uzmanı Naci Görür paylaştı! 'Bu kıstasa göre parti tercihinizi değiştiriniz'

Kahramanmaraş depremleri sonrasında Türkiye adeta felaketi yaşadı. 45 binin üzerinde can kaybının yaşandığı depremler sonrası uzmanlardan uyarılar gelmeye devam ediyor. Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür yaklaşan seçim öncesinde vatandaşları uyardı. Görür 'Bu kıstasa göre parti tercihinizi değiştiriniz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, seçime birkaç ay kala sosyal medya hesabından oy kullanacak vatandaşlara uyarıda bulundu. Twitter hesabından seçim ve deprem konusunda değerlendirmelerde bulunan Naci Görür '"Önemli bir uyarı" ifadeleriyle yaptığı paylaşımda 'Bu kıstasa göre parti tercihinizi değiştiriniz." dedi.

İŞTE NACİ GÖRÜR'ÜN AÇIKLAMALARI

Hatırlarsanız, birçok yazışma ve TV konuşmasında ben halk olarak biz siyasetten depremde can güvenliğimizi talep etmediğimizi, birçok seçimin gelip geçmesine rağmen bunu yapmadığımızı, depremde ölmek istemiyoruz diye hiç bir mitingte pankart açmadığımızı söyleyip durdum. Hatta depremin siyaset üstü bir konu olduğunu da hatırlatarak şu öğüdü verdim: Sizin ve çocuklarınızın depremde can güvenliğini hedefleyen plan ve projesi olmayan hiçbir partiye oy vermeyin dedim. Bunu 6 Şubat depremlerinden çok önceden söyleye geldim. EYT’liler kadar bile olamadık dedim. Şimdi sınav zamanı. Bugünkü depremlerin enkazı henüz daha ortada ve canlarımızın acısı yüreklerimizde. 2 ay sonra büyük seçim var. Bugünkü partilerin ülke çapında kentlerimizin enkaza dönüşmeyip insanlarımızın göçük altında kalıp ölmeyeceği kuracağız vaadini verip vermeyeceklerini, bunun için ne kadar inançlı ve hazır olduklarını, inandırıcı projelerinin ve ekiplerinin olup olmadığını görmedikçe, tatmin olmadıkça o partilere asla oy vermeyiniz. Bu kıstasa göre parti tercihinizi değiştiriniz. Aksi halde deprem bölgesinde ölen ve acı çeken tüm canlarımızın vebali bizim üzerimizde olacak ve ergeç aynı afetle biz de yüzleşeceğiz. Sevgiyle.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN