Deprem hakkında yaptığı açıklamalarla ve öngörülerle bilinen deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür geçtiğimiz günlerde 'İstanbul'da her an deprem olabilir' sözlerine başka bir yer bilimci olan Prof. Dr. Ahmet Ercan, tepki göstermişti. Ercan, Görür'ün bu sözleriyle ,lgili şu ifadeleri kullanmıştı: "İstanbul’da her an deprem olacağını gösteren bir tane kanıt gösterin size inanayım! Siz böyle söyledikçe siyasetçiler ile müteahhitler sizin sözlerinizi kullanıp oy ile para devşiriyorlar. İnşaat, ülkeye katma değer üretmeyen ölü yatırımdır. Yatırım sanayiye kaymalı. Lütfen."

CHP'li Yücel AK Parti'ye sert çıktı! 'Yerleştirdiğiniz böceklerin hesabı sorulacak' CHP'li Yücel AK Parti'ye sert çıktı! 'Yerleştirdiğiniz böceklerin hesabı sorulacak'

Naci Görür'den Ercan'a yanıt geldi. Görür, şu ifadeleri kullandı:

"Arkadaşlar, zaman zaman, X’te yazışmalarınızı, sorularınızı, düşüncelerinizi okuyorum. Çoğunuz olumlu yönde ve olması gereken şekilde konuşuyorsunuz. Ama kimi arkadaşlarım sanki bu ülkede depremin konuşulmasından rahatsız oluyor. Korkmalarını anlıyorum. Korku insani bir duygu ama daha dün on binlerce canımızı kaybettiğimiz bir ortamda ülkemizdeki kentleri deprem dirençli yapalım, insanımız ölmesin söyleminden niye rahatsızlık duyarlar ki. Biz burada depremi değil depreme karşı önlem alalımı konuşuyoruz. Lütfen içinize sevgi dolsun, kendinize gelin."

Editör: Amine Ebrar