Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından açıklanan 'Kamuda Tasarruf Paketi'nin içinde milyonlarca memuru ilgilendiren düzenlemeler de yer aldı. Kamuda esnek ve uzaktan çalışma modellerinin geliştirileceği de belirtilen pakete göre,yeni lojman kiralanması durdurulacak, kamuda personel servisi hizmeti kaldırılacak ve sosyal tesisler satılacak.

Ayrıca kamuda yeni personel istihdamının 3 yıl boyunca emekli olanlarla sınırlandırılırken destek personeli sayısı da azaltılacak.

Adnan Oktar davasında ara karar açıklandı! Adnan Oktar davasında ara karar açıklandı!

Yeni tasarruf tedbirleri kapsamında paketin içinde memurlara bir kötü haber de kamuda personel servisi hizmeti de kaldırılacak.

Gazeteci Deniz Zeyrek katıldığı televizyon programında paketi açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e yüklendi.
 Açıkladığı tasarrufun tedbirlerini ninem de açıklardı diyen Zeyrek,'' Mehmet Bey kusura bakmayın toplu taşıma varsa size de makam aracı yok.Beyefendiler 100 araçlı konvoya binecek,memur servise binemeyecek'' sözleriyle tepki gösterdi.

Editör: Gülşah Yıldız