Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Sözcü TV'de katıldığı bir programda, Mustafa Varank hakkında iddialarda bulunarak, "Mustafa Varank, devlet memuru maaşı alırken Ankara Angora'da 2 dönüm arazi üzerine tripleks villayı nasıl yaptırabilir ya da İstanbul Zekeriyaköy'de 100 milyon TL'lik havuzlu villayı nasıl alabilir? Şimdi ‘Yok’ diyecek ama başka birinin üzerine alıp sonra sattılar. Belgeleri ve fotoğrafları bende mevcut" ifadelerini kullanmıştı.

Mustafa Varank, Deniz Zeyrek'in iddialarına yanıt verirken, "Azıcık haysiyetin varsa, o 'elimde görüntüler var' dediğin havuzdaki fotoğrafımı ortaya çıkart; yarın tüm görevlerimden istifa edeyim" diye yazdı.

Varank ayrıca, Zekeriyaköy'de 100 milyon TL'lik havuzlu villa veya Angora'da herhangi bir tripleks villası olmadığını belirtip, "Merak ediyorsan Beytepe'de iç mimar eşimle birlikte birikimlerimizle yaptığımız evde oturuyoruz" dedi.

Varank ayrıca, hayatının yarısını Sultanhamam'da geçirdiğini, üniversitede kendi şirketini kurduğunu ve Amerika'da çalıştığını söyleyerek, Deniz Zeyrek'in iddialarını reddetti. ODTÜ mezuniyet fotoğrafındaki kıyafet seçiminin dönemin politik baskısına karşı bir duruş olduğunu belirten Varank, Zeyrek'e yönelik sert eleştirilerde bulundu ve onun iftiralarla başkalarına çamur atarak kendini kurtarmaya çalıştığını iddia etti.

Editör: Nigar Topcu