Demirtaş'tan RTÜK Başkanı Şahin'e sert sözler! 'Boş herif, yalan söyleme'

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, bugün Halk TV'de yayınlanan bir programda Selahattin Demirtaş'ın öykü kitabından bahsedilmesinin ardından 'Silahlı terör örgütüne üye olmaktan hükümlü bulunan biri övülemez.' açıklamasında bulunmuştu. Bunun üzerine Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabı üzerinden Şahin'e cevap verdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Halk TV hakkında inceleme başlatıldığını duyuran ve kendisi hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmaktan hükümlü bulunan biri övülemez" ifadelerini kullanan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin'e "Hakkımda örgüt üyeliğinden hüküm yok boş herif! Beni 7 yıldır 12 metrekarelik bir hücrede tutuyorsunuz ama ismim geçtikçe paçalarınız tutuşuyor" dedi.

Halk TV programcısı Serhan Asker bugün, depremler ve selden etkilenen Adıyaman’dan yaptığı canlı yayında, Demirtaş’ın son öykü kitabı ‘Dad’dan bahsetti. RTÜK Başkanı Şahin, isim vermeden Serhan Asker'in 'provokatörlük' yaptığını söyleyerek kitabı gösterilen Demirtaş hakkında, "silahlı terör örgütüne üye olmaktan hükümlü bulunan biri övülemez" ifadelerini kullanarak, Halk TV hakkında işlem başlatılacağını duyurmuştu. Demirtaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile konuya ilişkin tepkisini dile getirdi.

Selahattin Demirtaş'ın paylaşımı şöyle:

"Hakkımda örgüt üyeliğinden hüküm yok boş herif! Yalan söyleme. Beni 7 yıldır 12 metrekarelik bir hücrede tutuyorsunuz ama ismim geçtikçe paçalarınız tutuşuyor. Çünkü biz halkız ve haklıyız. Sen ve patronların ise gırtlağa kadar suça bulaşmış "tirsonekler"siniz!"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN