Esra Dermancıoğlu’ndan Cannes tepkisi geldi!''Utandım'' dedi Esra Dermancıoğlu’ndan Cannes tepkisi geldi!''Utandım'' dedi

Demet Evgar, kızı Mavi'ye hamile olduğu dönemde oyunculuğa bir süre ara vermişti. Ancak dönüş yaptığı "Bahar: Uyanmaya Hazır Mısın?" dizisi, reytinglerde büyük başarı yakaladı ve Evgar'ın "Bahar" karakteriyle sergilediği performans, izleyicileri büyüledi. Şimdi ise Evgar, Türk tiyatrosunun sembol ismi Afife Jale'yi sahnede canlandırarak kariyerine yeni bir soluk getiriyor.

Birsen Altuntaş'ın aktardığı bilgilere göre, Demet Evgar, eylül sezonunda Zorlu PSM'de Afife Jale'nin yaşam öyküsünü anlatan bir tiyatro oyununda başrolü üstlenecek. Oyunun yönetmenliğini Serdar Biliş yaparken, proje tasarımını ise Biliş ve Evgar birlikte üstleniyor. Hazırlıkları devam eden bu önemli projede, Demet Evgar'a eşlik edecek oyuncular için görüşmelerin sürdüğü bildirildi.

Afife Jale'nin Türk tiyatrosundaki öncü rolünü anlatacak bu yeni proje, tiyatro ve sanat dünyasında büyük merak uyandırdı. Demet Evgar'ın bu tarihi figürü nasıl canlandıracağı ve oyunun diğer detayları, sanatseverler tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Editör: Nigar Topcu