Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, seçim çalışmaları kapsamında Konya’nın Kulu ilçesindeki halk buluşmasında konuştu.

İsmail Saymaz soğan fiyatına tepki gösterdi: Bakan danışmanından 'kazık yeme marketten al' yanıtı geldi İsmail Saymaz soğan fiyatına tepki gösterdi: Bakan danışmanından 'kazık yeme marketten al' yanıtı geldi

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, ilçedeki halk buluşmasında konuşan Bakırhan, "Yüzyıllardır ana toprağından göçmüş ve göçtüğü yerde dilini kültürüne sahip çıkan başka bir halk yoktur. Gerçekten siz İç Anadolu Kürtleri, Kulu’da, Cihanbeyli’de ve Konya’daki kardeşlerimiz ile ne kadar gurur duysak azdır" dedi.

Siz Vazgeçmeyenler Kesinlikle Sandıkta Cevabı Verecektir

Bakırhan, sözlerine şöyle devam etti: "Yüzyıllardır ana sütü gibi helal dilinden ve kültüründe vazgeçmeyen halkımız, 31 Mart gününü kazanıma dönüştürme günüdür. Emin olun şu anda Avrupa'nın dört bir yanından Kulu’daki buluşmamızı izliyorlar. Sizlere inanıyorum. Siz vazgeçmeyenler; kesinlikle sandıkta cevabı vereceksiniz. Bir belediye başkan adayı çıkmış (CHP’nin Afyonkarahisar adayı Burcu Köksal) belediyeyi alırsa DEM Partililer kapıdan giremezmiş diyor. Bu yaklaşım düşmanlıktır. Bizim kapımız ise herkese açıktır. Araplara, Türklere, Alevilere, Sunilere... 31 Mart’ta bunlara gerekli olan cevabı verecek miyiz?"

Buradan Sesleniyorum

Bakırhan, 31 Mart'ta Konya'da birkaç belediyeyi kazanacaklarının altını çizerek, "31 Mart akşamı Konya’nın birkaç yerinde belediyelerimiz olacaktır. Buna hep birlikte şahit olacağız. Şimdi buradan sesleniyorum; bakın belediyelerimize kayyım attıkları yetmediği gibi bir de Kürt illerine seçmen kaydırıyorlar. Sizden ricam, onların taşıdığı her seçmene karşı oy kullanacak iki kişiyi kentlerine gönderelim. Eğer paraları yoksa partimizin ilçelerine gitsinler. Orada içecekleri helal çaylardan sonra biletlerini alıp oylarını kullanmaya gitsinler. İnşallah onlara gereken cevabı hep birlikte vereceğiz. Kulu’da fark yaratacağız. Kulu'da çok dilli belediyecilik anlayışımızı hayata geçireceğiz. Herkesin kendi dilinde konuşması ve dillerini yaşatabilmesi için sonuna kadar olanak yaratacağız. Değerli Kulu halkı, Bekir başkanımız ile Esma arkadaşımız, sizlere Murat Bozdağların emanetidir." dedi.
 

Editör: Şevval Başçakır