Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için destek açıklamasına dair Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile yapılan gizli protokol anlaşması hâlâ gündemdeki yerini koruyor.

İsmail Saymaz bugünkü köşe yazısında Davutoğlu'nun, Kılıçdaroğlu ve Özdağ anlaşmasından haberinin olmadığını yazdı.

Konuyla ilgili Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, gazeteci İsmail Saymaz'la yaptığı görüşmede, "Bize İçişleri Bakanlığı da dâhil olmak üzere herhangi bir bakanlık konusu iletilmedi. Cumhurbaşkanı adayının destek istemesi normaldir. Ancak ülkeyi birlikte yönetmek konusunda varılacak mutabakat Altılı Masa'yı, yedili hâline getireceği için açık olarak konuşulması lazım. Hepimizin onayı lazım." diye konuştu.

"GİZLİ PROTOKOLDEN HABERİMİZ YOKTU"

Prof. Dr. Naci Görür tekrar uyardı! 7 büyüklüğünde bir deprem sürpriz olmaz Prof. Dr. Naci Görür tekrar uyardı! 7 büyüklüğünde bir deprem sürpriz olmaz

Yapılan anlaşmadan haberinin olmadığını söyleyen Gelecek Partisi lideri, "Haberimiz olsa masada pozisyon belirlerdir. Yeni bir katılım teklifi olsaydı bunu önceki usullerle karara bağlardık. birisi gelmek istiyorsa ve Altılı Masa uygun görürse gelir. Ama kimlerle beraber olacağımıza biz karar veririz." dedi.