Davutoğlu Erdoğan'a seslendi: Cumhurbaşkanı yardımcılarınız kim?

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. 'Biz şeffafız. Sen de şeffaf ol. ' diyen Davutoğlu, 'Şimdi ben soruyorum, sizin cumhurbaşkanı yardımcılarınız kim?' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşımında "Millet İttifakı'nın her ilişkisi şeffaf, Cumhurbaşkanı adayı, yardımcıları belli. Peki Cumhur İttifakı'nın ortakları olan Bahçeli, Perinçek ve Destici’nin konumları ne olacak?" diye sordu. Erdoğan'a seslenen Davutoğlu, "Bakın Millet İttifakı altı partiden oluşuyor. Birinin genel başkanı cumhurbaşkanı, beşi de cumhurbaşkanı yardımcısı. Şimdi ben soruyorum, sizin cumhurbaşkanı yardımcılarınız kim?" diye konuştu.

Davutoğlu'nun açıklamaları şöyle;

"Sayın Erdoğan'la Bahçeli hangi zeminde, hangi ilkeler temelinde Cumhur İttifakı'nı yürütüyor? Şimdi sayın Bahçeli'nin yetkisi var, sorumluluğu yok. Ne kadar rahat bir devlet adamlığı? Kimse Sayın Bahçeli'ye sen şunu yaptın diye soramaz. Çok akıllı Bahçeli. Aynı konfor Perinçek'e ait. Diyor ki biz yönetiyoruz devleti Haklı. Beştepe'de Perinçek ekolünden kritik yerlerde adamlar var. Dogmacı, maoist ekolden adamlar Beştepe'de. Peki Perinçek'in rolü ne? Devleti ben yönetiyorum diyor.

Bak bizde öyle bir durum yok. Biz şeffafız. Sen de şeffaf ol. Bakın Millet İttifakı altı partiden oluşuyor. Birinin genel başkanı cumhurbaşkanı, beşi de cumhurbaşkanı yardımcısı. Şimdi ben soruyorum, sizin cumhurbaşkanı yardımcılarınız kim?"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN