Salı günü Los Angeles Yüksek Mahkemesi'nde yapılan ve davacıların bir avukatı aracılığıyla CNN tarafından alınan şikayette, üç kadının Grammy ödüllü şarkıcı için çalışırken düşmanca bir çalışma ortamına ve tacize maruz kaldıkları iddia ediliyor.

Mahsun Kırmızıgül sekiz sene sonra yeni dizisine hazırlanıyor Mahsun Kırmızıgül sekiz sene sonra yeni dizisine hazırlanıyor

Şikayette ayrıca Lizzo'nun yapım şirketi Big Grrrl Big Touring, Inc. (BGBT) ve "dans kaptanı" olarak tanımlanan bir kişi davada sanık olarak yer alıyor.

Perşembe günü Lizzo, doğrulanmış sosyal medyasında yaptığı açıklamada şikayeti ilk kez kamuya açık bir şekilde ele aldı.

Açıklamada, "Bu son birkaç gün yürek burkan bir şekilde zor ve ezici bir şekilde hayal kırıklığı yarattı" diyor. “İş ahlakım, ahlakım ve saygım sorgulandı. Genellikle asılsız iddialara yanıt vermemeyi tercih ederim ama bunlar kulağa inanılmaz olduğu kadar inanılmaz ve ele alınamayacak kadar çirkin.”

Davada belirtilen iddialardan biri, üç davacıdan biri, şarkıcı tarafından Şubat ayında Amsterdam'ın Red Light Bölgesi'ndeki bir kulüpte turneye çıkarken "çıplak oyunculara sırayla dokunmaya" teşvik edildiğini söyledi.