Gazeteci Cüneyt Özdemir, sosyal medya hesabından TRT World'e ait standın fotoğrafını paylaşarak "Trt havalimanına büfe açmış, çay simit satıyor. Şaka değil… Bakın yayıncılıkta vizyon budur işte" ifadelerini kullandı. Özdemir'in paylaşımı ardından TRT World Kanal Koordinatörü Bora Bayraktar ile aralarında tartışma çıktı.

Özdemir'in paylaşımı karşısında sessiz kalmayan TRT World Kanal Koordinatörü Bayraktar da "Yayıncılıkta vizyon" notuyla bir fotoğraf paylaştı.

Bora Bayraktar'ın, Gezi olaylarıyla ünlenen ve kırmızı fularlı kız olarak bilinen PKK'lı Ayşe Deniz Karacagül ile Cüneyt Özdemir'in yayınını hatırlatması üzerine ortalık kızıştı. 

Seçmenler dikkat: Son gün 1 Ekim! Seçmenler dikkat: Son gün 1 Ekim!

Özdemir ağır hakarteler içeren "Bora, Bab-ı Ali sicilini bilen bir meslek büyüğün olarak her zaman vasat bir muhabirdin, onca yandaşlığa rağmen hiç ilerleyemedin... Varoluşunu çalıştığın kuruma yaltaklanmak için belaltı dezenformasyonlara kadar düşürmüş olman senin hakkında yanılmadığımızı yine bize hatırlattı. Umarım bu twitler çoktan bitmesi gereken meslek ömrünü biraz daha uzatmaya yarıyordur… Abilerinden bir aferini hak ettiğin kesin ama bak!" sözleriyle cevap verdi.

Bayraktar'ın "Cüneyt, kişisel polemiğe girmek istemem. Ona buna gelişigüzel saldırarak geçimini sağlayan bir youtuber olmayı seçen eski televizyoncu olarak benim gazeteciliğime tartmak sana düşmez. Konu da bu değil. Popülizm adına kurumumu hedefe koymak istedin. Bel altı vurdun. Cevabını aldın" yorumu üzerine Özdemir'den ise "Bora bu aşağılık dezenformasyon çamurunu sadece yandaşlık ve şu anda oturduğun koltuğu sağlama almak için attığını tüm gazeteciler biliyoruz. Bu unutulur mu sanıyorsun? Bu yaltaklanmalarını hayat boyu sana hatırlatacağız. Tıpkı bir dönem Birand’a iftira atan gasteci kılıklılar gibi anılacaksın… Hükümeti desteklemek ayrı bir şey, bu yaptığın meslek adına utanç verici bir şey… Kimmiş youtuber, kimmiş bizim vergilerimizle koltuk telaşında trol, kimmiş gazeteci göreceğiz!" ifadeleriyle karşılık geldi.