Gazeteciler Barış Yarkadaş ve İsmail Saymaz, milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin AKP ile görüştüğünü ve partiye katılacağını söylemesinin ardından tartışmalar devam ediyor. İsmail Saymaz 'Çelebi, öğrendiğim kadarıyla, AK Parti'nin kuruluş yıldönümü olan 14 Ağustos'ta partiye katılabilir' derken Barış Yarkadaş, 'Mehmet Ali Çelebi'nin ekim ayından itibaren AK Parti sıralarında artık milletvekilliğine devam etmesi hususunda anlaştılar' ifadesini kullanmıştı.

Bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi, sosyal medya hesabından konu ile ilgili paylaşım yaptı. 11 parti ile görüştüğünü söyleyen Çelebi, yoluna bağımsız milletvekili olarak devam edeceğini açıkladı.

Bu açıklamanın ardından Mehmet Ali Çelebi'ye en sert tepki Cüneyt Özdemir'den geldi. Özdemir twitter hesabından yaptığı açıklamada Mehmet Ali Çelebi hakkında 'Üzerine sifon çekilecek bir adam' dedi. Özdemir ''Uyduruk biri tamamen mağduriyetten elde ettiği milletvekilliğini satışa çıkartmış. '11 parti geldi benle pazarlık etti' diyor... Trajedi budur işte! Vay halinize ulan... Doğruysa vay halimize! Üzerine sifon çekilecek bir adam bunu pazarlıyor üstelik...'' açıklaması yaptı.