Cüneyt Özdemir'den Erdoğan'a takdir! 'Sezar'ın hakkı Sezar'a'

Gazeteci Cüneyt Özdemir gündemde yaşanan son olaylar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Altılı Masa'da Meral Akşener'in seçilmek istenen cumhurbaşkanı adayını reddetmesi üzerine ittifaktan çekilecek duruma gelmesi büyük yankı uyandırmıştı. Özdemir Erdoğan'ın bu olaylar hakkındaki tutumunu takdir ederek 'Sezar'ın hakkı Sezar'a dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel İdare Kurulu’nun ardından, Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını desteklemeyerek Altılı Masa’yı dağıttı. Akşener’in partisinin kıskaca alındığını söylemesi, ortaklarını yalancılık, kişisel hırs ve ajandalara kapılmakla suçlaması, muhalefette şok etkisi oluşturdu.

Yaşanan gelişmeleri kendi yayınlarında değerlendiren Cüneyt Özdemir, bu süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hiçbir polemiğe girmediğini ifade ederek, “Bence de çok akıllıca bir şey yapıyor. Çünkü tamamen depreme odaklanmış durumda. ’Depremi bitireceğiz’ diyor, dün yine bir kurultay toplamışlar. Hiçbir şekilde bu polemiğe girmiyor. Farkındaysanız AK Parti’den tek bir cümle duymadık birkaç tweet dışında. Sezar’ın hakkı Sezar’a” dedi. Özdemir’in yayın konuğu MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat ise bu sözler üzerine, Erdoğan’ın deneyimli bir siyasetçi olduğunu belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanı sahayı okuyor. Sahayı okumak zaten budur” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN