Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı ve eski AK Parti Milletvekili Aydın Ünal, Yeni Şafak’taki köşesinde “Irkçılık PKK’nın hizmetinde” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

AK Parti'nin önemli adları arasında sayılan Aydın Ünal, Trabzon'da Kuveytli bir turiste yumruk atılmasına ve sosyal medyada saldırıyı övenlere değinerek, "Trabzon’un bu 'hatayla' atılmış yumruk yüzünden milyonlarca dolar kaybedeceğini öngörmek zor değil. Türkiye’nin zararı milyar doları bulabilir." diye yazdı.

"Turistleri ve turizm merkezlerini hedef almak PKK ve İŞİD terör örgütlerinin de her zaman iştahlarını kabarttı." diyen Ünal, Türkiye'de yapılan bazı terör saldırılarından örnekler verdi.

Bu saldırıların peşinden ülkeye turist gelişlerinin durduğunu ve maddi kaybın milyar dolarları bulduğunu aktaran Ünal, "Ne yazık ki tüm bu terör eylemleri hem canımızı acıtarak, hem ülkeye maddi bedel ödeterek hedeflerine ulaşmış oldular." cümlelerini kullandı.

resim_2023-09-22_110754105

ÜMİT ÖZDAĞ’I HEDEF ALDI

Aydın Ünal, isim vermeden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı hedef aldı.

Ünal, "Türkiye’de son dönemde özellikle Araplara yönelen tepki ve saldırıları yalnız ırkçı refleksler olarak görmek yanıltıcı olacaktır. Kendisi etnik olarak Türk olmayan operasyon şefinin kurduğu parti üstünden yaymaya çalıştığı ırkçı söylem ihaneti perdelemek haricinde bir amaç taşımıyor. 'Türk ırkını korumak', 'demografinin bozulmasını engellemek' gibi söylemler alttaki lümpen cahil tabakayı provoke ederken aslına bakarsak çok açık ve net şekilde terör örgütlerinin ve hasım/rakip ülkelerin değirmenine su taşıyor." dedi.

"PKK'YA HİZMET EDİYOR"

MHP'de Kocaeli krizi: Devlet Bahçeli'den MHP'li Saffet Sancaklı'ya sert sözler MHP'de Kocaeli krizi: Devlet Bahçeli'den MHP'li Saffet Sancaklı'ya sert sözler

Ünal, yazısını şu şekilde noktaladı:

"Trabzon’da 'polise mukavemet ediyor zannederek' Kuveytli turiste yumruk atan gence kötü bir haberim var: Bu eylemiyle PKK’nın, IŞİD’in yapamadığını yaptı; vatanına, milletine, şehrine en büyük zararı verdi. Irkçılık ahmaklıktır; zaten kişi ahmak olmasa ırkçı olmaz. Her ahmak gibi ırkçılar da kullanılmaya çok müsaittir. 'Türk ırkını yüceltmeye', 'Türklüğü korumaya' çalıştığını zanneden ahmaklar PKK’ya hizmet ediyor, 'operasyon şeflerinin' elinde vatanlarına ihanet ediyorlar. Ahmağa laf anlatılmaz da, umarız devlet tehlikenin farkındadır."