Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Ülke Tv ortak canlı yayınında açıklama yaptığı sırada birden bire fenalaştı. Ülke TV canlı yayına ara verirken yayın kesilmeden önce kamera arkasından "eyvah eyvah" sesleri duyuldu. Canlı yayının yarıda kesilmesinden sonra herkes korkuyla Erdoğan'dan haber bekledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yayından önce yediklerinin midesini rahatsız ettiği öğrenildi. Yayın sırasında birden bire istifra eden Erdoğan'ın gömleğinin kirlendiği ve 15 dk aranın da bu yüzden verildiği iddia edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 dakika sonra yayına döndü. Yayın esnasında bitkin durumda olduğu görüldü. ''Yoğun mesai içerisinde böyle durumlarla karşılaşıyoruz'' diyen Erdoğan seyircilerden helallik istedi. Erdoğan açıklamasında ''Ciddi manada üşütmüşüm. Seyircilerimizden helallik diliyorum'' dedi..

SİYASİLERDEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJLARI

Katıldığı canlı yayın sırasında rahatsızlanan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, siyasilerden peş peşe 'geçmiş olsun' mesajı geldi. Kılıçdaroğlu mesajında "Sayın @RTErdogan’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.  

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Erdoğan’ın yayınının kesilmesiyle ilgili; bir partiyi, lideri sandıkta yenmeye çalışmak ayrıdır, başına bir olumsuzluk geldiyse (dilerim bir sağlık problemi değildir) geçmiş olsun demek apayrıdır… Teknik bir arıza olmasını dileyerek geçmiş olsun her ne yaşandıysa… Bunun ötesinde bir söz yakışmaz bizlere, bizim gibilere..." 

İYİ Parti lideri Meral Akşener ''Sayın Erdoğan'a geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum'' dedi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu  ''Katıldığı televizyon yayını sırasında rahatsızlık yaşayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum'' açıklaması yaptı.