Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti MYK toplantısında lüks düşkünü vekillere tepki gösterdi. Toplantıda Erdoğan'ın X'teki trol hesapların için talimat verdiği ve kapatılmasını istediği iddia edildi.

Türkiye gazetesinden Emrah Özcan'ın haberine göre,  AK Parti MYK'da sosyal medya trollerinin konuşulduğu, partiye zarar verdiği dile getirilerek, hesapların tek tek tespit edildiği ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın trollerin bitirilmesi talimatını verdiği öne sürüldü.

MHP lideri  Devlet Bahçeli: MHP ile ilgili isnat ve ithamlar ayağımızın altındadır MHP lideri Devlet Bahçeli: MHP ile ilgili isnat ve ithamlar ayağımızın altındadır

AK Parti'de bazı milletvekillerinin ıstakoz ve Rolex marka saat kareleriyle gündeme gelmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdırdı. Erdoğan'ın kritik MYK toplantısı sonrası yaptığı görüşmelerde bazı isimleri "Benim milletvekillerine ayrıca bir uyarıda mı bulunmam gerekiyor? Bir milletvekiline yediğini, giydiğini paylaşma denilir mi? Bunlar bilinemeyecek, akıl edilemeyecek şeyler değil" dediği öğrenildi.

HESAPLAR TEK TEK TESPİT EDİLDİ

Toplantıda, partiye zarar veren ve geçtiğimiz günlerce mercek altına alınan troller konusuna da değinildi. Partiyi ve kurmaylarını sistemli bir şekilde hedef alan ve itibar suikastı gerçekleştiren trollerin tek tek tespit edildiği, sorunun çözümü için Erdoğan’ın talimat verdiği öğrenildi. Parti kaynakları “Özellikle X üzerinden 14 ana hesap ve onlara bağlı 60’a yakın bot hesap üzerinden partimizin kurumsal kimliğine ve kurmaylarımıza yönelik itibar suikastı gerçekleştirildiğini tespit ettik. Birçoğu para harcanarak yaptırılıyor. Saldırıyı yapanlar, yaptıranlar ve arkasında kimlerin olduğu, kimin için yapıldığı raporlarımıza girdi. Konuyu çok ciddi takip ediyoruz. Trol meselesi bitirilecek.

İstanbul ve Ankara dâhil birçok büyükşehirde teşkilat yönetiminin değişeceği, ancak önceliğin Hatay ve Gaziantep gibi belediye başkanı olunması ya da istifa ve diğer sebeplerden dolayı il başkanı koltuğu boşalan şehirlere verileceği öğrenildi. Kongreden önce İstanbul ve Ankara başta olmak üzere oy kaybının yaşandığı bazı büyükşehirlerin il ve ilçe başkanlarının değiştirilebileceği kaydedilirken, Erdoğan’ın bazı illere takviyenin şart olduğunu söylediği de öğrenildi. Teşkilat İşleri Başkanlığının 30 büyükşehir ve ilçelerindeki oy kaybına yönelik detaylı bir sunum yaptığı toplantıda, oy oranlarındaki düşüşün nedenleri rakamsal olarak değil siyasal olarak değerlendirildi. MYK üyeleri, oy kaybının bölge bölge hangi siyasal sebeplerden kaynaklandığını istişare etti.

Editör: Aliye Tulum