Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Kaymakamlık Kursu Kura Töreni'nde konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) hakkında söylediği sözler ile ilgili konuştu.

Erdoğan'dan İstanbul için o isme talimat verdi! Bakın Ekrem İmamoğlu'nun karşısına kimi çıkaracak Erdoğan'dan İstanbul için o isme talimat verdi! Bakın Ekrem İmamoğlu'nun karşısına kimi çıkaracak

Tanrıkulu'na 'terörist müsveddesi' yakıştırmasını yapan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Benim Mehmetçiğime nasıl hakaret ediyor, herhalde izlediniz.  Sözde milletvekili ama terörist müsveddesi. Bunlara gereken dersi devlet olarak da yargı olarak da bizim verme mükellefiyetimiz var."

SEZGİN TANRIKULU NE DEMİŞTİ?

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, geçtiğimiz günlerde kendisine yönelik eleştiriler nedeniyle telefonla bağlandığı televizyon programında TSK’nın eleştirilemez olmadığını belirterek, "Bu Türk Silahlı Kuvvetleri değil mi 12 Eylül'de faşist darbeyi yapan? Bu ordu değil mi 15 Temmuz'da darbe girişimi yapan, köyleri yakan... Onlarca faili meçhul cinayet. Benim takip ettiğim davalar var. 15 köylüyü helikopterden atan TSK değil mi? AİHM kararıyla sabit hâle gelen..." sözlerini kullanmıştı.