Hindistan'daki G20 Liderler Zirvesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, diplomasi trafiğinin ardından yurda döndü.

Erdoğan, her yurt dışı gezisinden sonra olduğu gibi dönüş yolunda uçaktaki gazetecilere karşı gündemi değerlendirdi.

Geçtiğimiz günlerde TV100'de Cansu Canan'ın sunduğu programda, Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı ithamlarda bulunan CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedefindeydi.

"MİLLET CHP İLE TERÖR ÖRGÜTÜNÜN DAYANIŞMASINI UNUTMADI"

"Seçimde Kandil'den CHP'ye ve onun adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na selamlar ve destekler gönderilirken bu şahıs, CHP kimliğiyle terör örgütünün kurulduğu köyden örgüte selam veriyordu." diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

Ali Yerlikaya'dan 'düzensiz göç' açıklaması: 1 Aralık'ta tüm Türkiye'de uygulayacağız Ali Yerlikaya'dan 'düzensiz göç' açıklaması: 1 Aralık'ta tüm Türkiye'de uygulayacağız

"Bu millet CHP ile terör örgütünün o dayanışmasını unutmadı, sandıkta da yanıtını verdi. Bu şahıs, dünyanın en şerefli, en mert ordusuna dil uzatmanın cezasını hukuk önünde alacaktır. Düşmanlarının bile mertliğinden övgüyle söz ettiği Türk Silahlı Kuvvetlerimize yapılan bu namertçe hakaret, iftiralar cezasız kalmayacaktır."