Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Macaristan ziyaretinin ardından ülkeye döndü. Dönüşünün ardından basın mensuplarıyla bir görüşme gerçekleştiren Erdoğan, soruları yanıtlarken önemli açıklamalarda bulundu. Memur ve emekli zamlarına ilişkin, "Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız." dedi.

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

EMEKLİLERİMİZİ MEMNUN EDECEK ADIMLARI ATACAĞIZ

“Nitekim birinci, ikinci, açıklamalar Bakanım tarafından yapıldı. Emeklilerle ilgili de ayrıca Bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız” diyen Cumhurbaşkanı,  memurlarla ilgili çalışmanın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve yetkili sendikalar tarafından sürdürüldüğünü belirtti.

YAŞANILAN EKONOMİK SIKINTILARIN FARKINDAYIZ

“Yaşanılan ekonomik sıkıntıların, zorlukların farkındayız. Görüştüğüm vatandaşlarımızdan yaşadıkları sorunları, sıkıntıları dinliyorum. Hayata geçirdiğimiz tedbirleri anlattıkça, gelecek günlerin daha güzel olacağına olan inançları artıyor” 

AK PARTİ KADROLARINA İNANSINLAR

“Vatandaşlarımız gönüllerini ferah tutsunlar, ekonomi kadrolarımız işinin ehli. Türkiye'de enflasyonu tek haneye düşüren bir iktidar olarak, enflasyonu yine tek haneye AK Parti kadrolarının düşüreceğine inansınlar”

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde korkunç yangın! Malatya'nın Akçadağ ilçesinde korkunç yangın!