Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, CHP'li belediyelere yönelik eleştirilerde bulundu. Erdoğan, bazı CHP'li belediyelerin içki satışını yaygınlaştırmasını eleştirerek, bu tür faaliyetlerin belediyelerin görevi olmadığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

"Aileyi Hedef Alan Küresel Projeler"

Erdoğan, küresel cinsiyetsizleştirme projelerinin aile yapısını hedef aldığını ve sapkın akımların meşrulaştırılmasına karşı çıkmanın maliyetinin arttığını belirtti. Eurovision'da buna şahit olduklarını söyleyen Erdoğan, gençlere gösterilen garip tiplerin truva atları olduğunu savunarak
"Küresel cinsiyetsizleştirme projeleri aileyi hedef alıyor. Sapkın akımların meşrulaştırılmasına itiraz etmenin maliyeti artıyor. Eurovision’da buna bir kez daha şahit olduk. Özgürlük maskesi altında gençlere gösterilen garip tiplerin truva atları olduğu açıktır. Bu tür etkinliklerde normal bir insana rastlamak neredeyse imkansız hale geldi. Türkiye’yi son 12 yıldır bu kepazelikten uzakta tutarak ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi anlıyoruz." ifadelerini kullandı.

"İçki Tüketimini Yaygınlaştırmak Belediyelerin Görevi Değildir"

Konuşmasında CHP'li belediyeleri hedef alan Erdoğan, "Bazı yerel yönetimlerin ilk icraatı görüyoruz ki içki tüketimini yaygınlaştırmak oldu. Kimse kusura bakmasın belediyelerin görevi içkiye özendirici etkinlikler yapmak değildir. Biz bunların hiçbirini masum adımlar olarak değerlendirmiyoruz. Milletin onca talebi ve beklentisi varken bu toplantıları kaygı verici görüyorum. Belediyelerin görevi gazetecileri özel uçaklar tutup şarap festivaline götürmek değil gençlerimizi alkol belasından uzak tutmaktır." dedi.

"Güçlü Aile Yapısının Tesisine Önem Veriyoruz"

Erdoğan, güçlü aile yapısının tesisi için üzerlerine düşen görevleri sorumluluk bilinciyle yerine getirmeye devam edeceklerini belirterek "Aile müessesesi ile bireyin ruh ve vücut sağlığını tehdit eden her türlü politikanın karşısındayız. Güçlü aile yapısının tesisi için üzerimize düşen her görevi sorumluluk bilinciyle adım adım fert fert planlayarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Diyanet ibadeti rant ticaretine çevirdi! Hac kurasında torpil ve istismar iddiası Diyanet ibadeti rant ticaretine çevirdi! Hac kurasında torpil ve istismar iddiası

Editör: Nigar Topcu