Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Erzurum mitinginde konuştu. Erzurum'da önümüzdeki dönem daha fazla yatırım yapacaklarını söyleyen Erdoğan, "Hizmetlerin hız kesmeden devam etmesi için sizlerden yine çok güçlü destek bekliyoruz." dedi. Erzurum'da İstanbul, Ankara ve İzmir'i de unutmayan Erdoğan, halka seslenerek, "İstanbul'da Erzurumlu malum çok. Onları arayacaksınız değil mi?, Onları 31 Mart'a giderken 'aman ha bir yanlışlık olmasın'  diye uyaracaksınız değil mi? Aynı şekilde Ankara'daki, İzmir'deki Erzurum'lu kardeşlerimi de arayacaksınız değil mi?" şeklinde konuştu.


Konuşmalarından öne çıkan satırbaşları şu şekilde:

"Öncelikle 14-28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı'na milletvekilliğinde yüzde 67, cumhurbaşkanlığında yüzde 74 oy oranı ile verdiğiniz destek için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı'nın en verimli netice aldığı şehirlerimizin başında Erzurum geliyor. Seçim sonuçlarına bakarak anlıyoruz ki dadaş farkını yine gösterdi, dadaş vefasını yine gösterdi, dadaş sevdasını yine gösterdi. Dadaş dosta da düşmana da mesajını yine verdi. Bu öyle güçlü bir mesaj ki duymayan kulaklara, görmeyen gözlere, nasır bağlamış yüreklere dahi kendini hissettiriyor yerine ulaşıyor.,

Seçim mesajı
Erzurum, kahramanlarıyla çocuklarımızın rol modeli Erzurum, 31 Mart'ta Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazır mıyız? 31 Mart'ta gerçek belediyeciliği tercih ediyor muyuz? Bunun için seçim gününe kadar ana kademe, kadın kolları, gençler kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Erzurum ile birlikte Türkiye haritasının tamamını Cumhur İttiakı'nın renkleriyle boyamaya var mıyız? Erzurum'da başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum. Bu mübarek günleri manevi kazanımların yanında çalışmalarımız bakımından da çok iyi değerlendirmeliyiz. İnşallah ramazanın bayramı gelmeden 31 Mart'ı milli irade bayramı haline getirmeye hazır mıyız? Bunun için de çok çalışacağız.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz duyurdu: Emeklilere özel çalışma geliyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz duyurdu: Emeklilere özel çalışma geliyor

"Hizmetlerin hız kesmeden devamı için..."
Erzurum'a çok daha fazla yatırım yapacağız. Hizmetlerin hız kesmeden devam etmesi için sizlerden yine çok güçlü destek bekliyoruz..

İstanbul'da Erzurumlu malum çok. Onları arayacaksınız değil mi?, Onları 31 Mart'a giderken 'aman ha bir yanlışlık olmasın'  diye uyaracaksınız değil mi? Aynı şekilde Ankara'daki Erzurumlu kardeşlerimizi de uyaracaksınız değil mi? Bitmedi, İzmir'deki Erzurumlu kardeşlerimi de arayacaksınız değil mi?"

Editör: Nigar Topcu