Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ile Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ve beraberindeki heyeti, AK Parti Genel Merkezi'nde görüştü. Son 4 günde ikinci kez bir araya gelen iki lider, seçim sürecine ilişkin konuştu. Buluşmanın ardından Mustafa Destici'den açıklama geldi.

'CUMHUR İTTİFAKI BİR BÜTÜN OLARAK YOLUNA DEVAM EDİYOR'

Mustafa Destici, 'Cumhur İttifakımız devletin bekasını ülkenin bütünlüğünü önceleyerek yoluna devam ediyor. BBP olarak, 2017 referandumu, 2018'de Cumhur İttifakı kurulunca, ittifakla birlikte hareket ettik. Bugünlere geldik. Cumhur İttifakı'yla eksik bulduğumuz noktaları dile getirdik, taleplerin takipçisi olduk. Cumhur İttifakı bir ve bütün olarak yoluna devam etmektedir.' dedi.

'BBP KENDİ İSMİ VE ADAYLARIYLA SEÇİME KATILACAK'

Destici 'Önümüzde 14 Mayıs'taki seçimlerde Cumhur İttifakı bileşeni olarak, kararlı bir şekilde devam ediyoruz. BBP'nin Cumhurbaşkanı adayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Türkiye'nin geleceği, milletin geleceği, ülkenin bütünlüğü açısından kıymetli buluyoruz. Prensip olarak, konuştuk, anlaştık önümüzdeki seçimlerde güçlü kuvvetli ihtimal ki, BBP 81 ilin tamamında kendi ismi, logosu ve adaylarıyla seçime katılacaktır.' açıklaması yaptı.