Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muş'ta Malazgirt Zaferi'nin 952. yıldönümü kutlamalarında konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''MALAZGİRT ÖYLE SIRADAN BİR SAVAŞ, ZAFER DEĞİLDİR''

''Malazgirt öyle sıradan bir savaş, zafer değildir. Biz Anadolu'ya Malazgirt ile ayak basmadık çok daha öncesinden beri zaten buradaydık. Malazgirt Anadolu'daki siyasi hükümdarlığımızın kapılarını açmıştır. Bizi Viyana önlerine götüren zaferler zincirinin çıkış noktası burasıdır.

AA-20230826-32000889-32000887-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_MALAZGIRT_ZAFERININ_952_YIL_DONUMU_KUTLAMA_PROGRAMINDA_KONUSTU

''YÜZ BİNLER MALAZGİRT OVASI'NDA''

Bu topraklarda yaşayanlar kökenlerine, farklılıklarına bakmaksızın aynı gaye uğrunda kenetleniyorlar. Yüz binler şu anda Malazgirt Ovası'nda... Bu mesaj var ya tüm hevesleri kursaklarda bırakıyor. Çünkü bu meydandan tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet mesajı yükseliyor. Dün Doğu'da ve Batı'da devrinin en byük devletlerini dize getiren ecdadın torunlarına da böylesi yakışır.

Yavuz Ağıralioğlu'ndan bomba suçlama: Kemal Kılıçdaroğlu pusu kurdu Yavuz Ağıralioğlu'ndan bomba suçlama: Kemal Kılıçdaroğlu pusu kurdu

AA-20230826-32000889-32000888-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_MALAZGIRT_ZAFERININ_952_YIL_DONUMU_KUTLAMA_PROGRAMINDA_KONUSTU

''İLLERİMİZİ BİZLERE YAKIŞMAZ HÂLE GETİRENLERİN ELİNDEN GERİ ALMAYA HAZIR MIYIZ?''

Malazgirt Zaferi'ni yeni bir yılın başında kazanmıştık. Şimdi ikinci bin yılın başında yine aynı heyecanla buradayız. 31 Mart'a hazır mıyız? Yerel yönetim seçimlerine hazır mıyız? İllerimizi maalesef bizlere yakışmaz hâle getirenlerin elinden tekrar geri almaya hazır mıyız? Bazı başlangıçlar vardır ki tarihin akışını değiştirir, biz de cumhuriyetimizin yeni asrına böyle bir başlangıçla girmek istiyoruz. Karamsarlık yaymaya çalışanlara bakmayın. Onlar tarihin tozlu raflarına kaldırıldığını bilmiyor.''