AK Parti 22. Kuruluş Yıldönümü Programı'nda kouşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'yi hedef alarak Kandil'den destek aldıklarını söyledi. Kalibrelerine ve kalitelerine uygun muhalefet bulamadıklarını söyleyen Erdoğan, "Gelin, bizler de milleti kandırmaktan utanmayan bu kifayetsizleri, muhterisleri siyasette tutmayalım" sözleri ile AK Partili seçmene seslendi.

Erdoğan'ın kouya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

"KALİTEMİZE UYGUN MUHALEFET BULAMADIK"

22 yıllık siyasi yolculuğumuzda kalitemize ve kalibremize uygun bir muhalefet bulamadık. Her şeyi değiştirdik ama ülkemizin ana muhalefet partisini tek parti faşizminin boyunduruğundan bir türlü kurtaramadık. Bunlara milli iradeye saygı göstermeyi bir türlü öğretemedik. Her defasında milletten okkalı bir tokat yediler. Milli iradeyi aşağılamanın bedelini seçimleri kaybederek ödediler. Yaşadıkları onca hezimete rağmen hatalarından ibret almadılar.

Dün iktidara giden yolu vesayetçilerin himmetinde arıyorlardı bugün de terör örgütleri ile işbirliği yapmakta görüyorlar. Nereye dayanıyorlar? Kandil'e. Kandil'den gelecek destekle seçimi kazanacaklarına inanıyorlardı. Bu millet asla teröre ve teröristlere yüz vermeyecektir. Her seçim sonrasında içlerindeki sandık ve milli irade nefretini kusmaktan geri durmuyorlar. Dünya değişiyor, ama CHP'nin faşist kodları asla değişmiyor. Kılıçdaroğlu ve CHP'li oligarkların bu pişkinlikleri, bu arsızlıkları en fazla Gazi'nin hürmetine CHP'ye oy veren vatandaşlarımızı rahatsız etmektedir.

Yavuz Ağıralioğlu kolları sıvadı yeni parti geliyor! 'Tayyip Bey'i çok iyi izliyorum' Yavuz Ağıralioğlu kolları sıvadı yeni parti geliyor! 'Tayyip Bey'i çok iyi izliyorum'

"MİLLETİ KANDIRMAKTAN UTANMAYAN BU KİFAYETSİZLERİ SİYASETTE TUTMAYALIM"

Yarın Ahlat'tayız. diğer gün Malazgirt'teyiz. Cumhur İttifakı olarak ecdadımızın Anadolu'dan çıktığı yoldan biz bir oluyoruz diri oluyoruz hep birlikte Türkiye oluyoruz. Size sürekli dayatma bulunulmasından rahatsızsanız gelin siz de AK Parti ailesinin üyesi olun. Hayat tarzı diyerek, size korku salıp koltuklarını korumaya çalışanlara gelin ders verelim. Gelin, bizler de milleti kandırmaktan utanmayan bu kifayetsizleri, muhterisleri siyasette tutmayalım. Eski Türkiye'nin bakiyesi bu kesimi emekliye sevk edelim. Siyaset bunlardan çok çekti. Bu millet bunlardan çok çekti. Türkiye'nin siyaset mühendisliği ürünü kurgulardan kurtulup, yerli ve milli eksende siyaset yapan bir muhalefete kavuşması en büyük dileğimizdir. Değişim talebinin böyle bir yeniliğe vesile olmasını temenni ediyorum. Gençlerimize vaadimiz olan Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmekte kararlıyız. Birinci sınıf ekonomi ve birinci sınıf demokrasi yakıştığına inanıyoruz.