TBMM'de AK Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalard yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan indirim müjdesi geldi. Elektrik ve doğalgaz konusunda açıklama yapan Erdoğan ''Elektrikte tüm abone gruplarında Nisan ayından itibaren %15 indirime gidiyoruz. Sanayicilerimizin kullandığı ve konut aboneliğine göre yüksek kalan doğalgaz tarifesinde Nisan ayından itibaren %20 indirim yapıyoruz'' dedi.

İŞTE ERDOĞAN'IN YAPTIĞI AÇIKLAMALARDAN DERLEDİKLERİMİZ;

'DEPREM KONUTLARI 1 YILDA TESLİM OLACAK'

Önümüzdeki sınırlı vakitte en fazla ili ziyaret ederek vatandaşlarımızla kucaklaşacağız.Bizim kalbimizde hep deprem bölgesi olacaktır.Altyapısı ve tüm diğer hizmetleri ile adeta yeni bir şehir gibi kurduğumuz geçici barınma alanlarını genişleteceğiz. Kalıcı konutların inşasına söz verdiğimiz gibi 1 yılda bitecek şekilde devam ediyoruz, edeceğiz.Pazartesi günü, diğer illerimizin ardından Malatya, Kahramanmaraş, Adıyaman'da da eğitim, öğretime başladık. Hızla yeni hastaneler inşa edip devreye alıyoruz.Deprem bölgesini ayağa kaldıracak çalışmaları yaparken, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzdan da asla geri adım atmayacağız. Pazartesi günü TOGG yönetim kurulu üyeleri misafirimiz olacak. TOGG 177 binin üzerinde sipariş aldı. Ülkemiz, ilk yerli otomobiline sahip çıktı.

'İLK TOGG'A TAKİBİZ PAZARTESİ TESLİM ALACAĞIZ'

Her başarının ardında, işte böyle bir emek, büyük bir sabır, büyük bir gayret var. Üretilecek ilk TOGG'a talip olduğumuzu söylemiştik. Pazartesi inşallah ilk aracımızı teslim alacağız.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ MÜJDESİ

Arefe Günü, Karadeniz Gazı'nın Filyos'a getirilmesi töreni yapılırken, milletimize yeni müjdelerimiz olacak. İki bayramı bir arada yaşayacağız. Şimdiden 2 müjdeyi paylaşalım. Elektrikte tüm abonelere yüzde 15 indirim. Sanayide doğal gaz kullanımına yüzde 20 indirim yapacağız.

1000 MADENCİ ALINACAK

10 bin madencimiz deprem bölgesinde canla başla çalışarak milletimizin gönlünü kazandı. TTK'ya 1000 madenci alıyoruz.