Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayın programında bomba sözler söyledi. Erdoğan, "Biz neyi başardıysak CHP'ye rağmen başardık. Onların kadınlarla ilgili söylemlerine bakmayın samimi değiller" dedi.

Erdoğan yeni kabineyi açıkladı: İşte Bakanların eski görevleri Erdoğan yeni kabineyi açıkladı: İşte Bakanların eski görevleri

İşte Erdoğan'ın sözleri:

ERDOĞAN: BİZ CHP'YE RAĞMEN BAŞARDIK!

Türkiye'de parlamentoda kadın sayısını artıran en önemli parti AK Parti'dir. Bu seçimde de aynı hassasiyeti gösterdik. En genç bayan milletvekilleri bizim. Bir şeyi hep özümsedik. Kadına şiddeti kesinlikle reddeden bir partiyiz. Kadına şiddet iki yerden geliyor. Bizim inancımızın değerler sistemi içerisinde kesinlikle yasaklanmıştır. Kadına şiddeti ne tavsiye edersiniz ne onun yanında yer alabilirsiniz. Parlamentoda kadınların sayısını artırma gayreti içinde olduk. Kadınlarımızın temsil noktasında bir yerinin olması gerekiyor. Kadınların ve her vatandaşın özgür ve eşit yaşaması konusunda adımları her zaman biz attık. Biz neyi başardıysak CHP'ye rağmen başardık. Onların kadınlarla ilgili söylemlerine bakmayın samimi değiller.