Fenerbahçe'nin topladığı 99 puana rağmen şampiyonluğa ulaşamaması taraftarda üzüntüye sebep oldu. Bir kısım Fenerbahçeli yaşananların sorumlusu olarak Ali Koç'u görürken bazı taraftarlar da takıma sahip çıktı.

Filenin Sultanları, FIVB Milletler Ligi'ne çeyrek finalde veda etti! Filenin Sultanları, FIVB Milletler Ligi'ne çeyrek finalde veda etti!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum da Fenerbahçe yönetimini eleştiren isimlerden oldu. katıldı. Ali Koç'u sert dille eleştiren Uçum, yöneticilerin Fenerbahçe tarihine 'kara leke' olarak geçtiğini ifade etti.

Mehmet Uçum'un ifadeleri şöyle:

"Bu sezon da bitti, son on yıl yine hüsran.

Bir kaç doğruyu hiç bir zaman bir arada yapamayan Ali Koç yönetimi altı yıllık pratiğinde tek yaptığı doğru olan bu sezonki kadro tertibini de ne idari ne de teknik yönetimiyle birleştirebildi.

“Ben başkan olduğum sürece Fenerbahçe’yi şampiyon yapmazlar” diyen birinin yeniden başkan olmak istiyorum demesinin manası nedir:

Herhalde Fenerbahçe şampiyon olmasın diye başkan olmak istiyorum demektir, başka bir anlamı olabilir mi bunun.

Bu kadar kendi egosunu Fenerbahçe’nin önünde tutan, bu kadar Fenerbahçe’yi araçsallaştıran bir başkan ve yönetim Fenerbahçe tarihinde görülmemiştir.

Yazıklar olsun bu yönetime, büyük Fenerbahçe camiası bu seviyesizliği parçalayıp çıkar, bundan her hakiki Fenerbahçeli emindir.

Ama son altı yılın eziyetini yaşatan başkan ve yöneticiler, siz Fenerbahçe tarihine kara leke olarak geçtiniz, bunu da muhteşem Fenerbahçe camiası asla unutmayacak.

Fenerbahçe’nin yükselişi önümüzdeki genel kuruldan itibaren başlayacak"

Editör: Nigar Topcu