14 Mayıs seçimlerinin ardından seçim günü yaşananlara ilişikin tartışmalar devam ediyor. Bir yandan YSK verileri ile ıslak imzalı tutanakların birbirine denk olmadığına ilişkin iddialar gündem gelirken bir başka tartışma da Millet İttifakı'nın seçim günü önde olunduğuna dair açıklamalar üzerinden yürüyor. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 14 Mayıs seçim verilerine ilişkin değerlendirmede bulundu ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

"MİLLETE YALAN SÖYLEYENDEN..."

ANKA Haber Ajansı'nın saniye saniye hangi veriyi abonelerine aktardığını paylaştığını ve bu sayede CHP Genel Merkezi'nde o saatlerde neler olduğunun görülebildiğini belirten Akış, paylaşımında şunları kaydetti:

"Buna göre Kılıçdaroğlu'nun 'öndeyiz' diyerek tweet attığı saat 19.53'te ANKA Haber Ajansına göre, Kemal Kılıçdaroğlu:43,99 Recep Tayyip Erdoğan: 50,65. Aslında Kılıçdaroğlu'nun önündeki tabloda 7 puan geride olmasına rağmen açık açık yalan söylemekten çekinmediği net bir şekilde görülüyor. Milletine yalan söyleyenden Cumhurbaşkanı olmaz."

Mustafa Akış, ANKA Haber Ajansının seçim gecesi abonelerine servis ettiği verileri içeren tablonun yer aldığı tweeti de paylaştı.