Cübbeli Ahmet'ten Mustafa Karataş'a Çamoluk Otomotiv tepkisi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından tüm televizyonların ortak yayınında 'Türkiye Tek Yürek' kampanyası yapılmış ve 115 milyar lira toplanmıştı. Cübbeli Ahmet Hoca, o gece 50 bin TL'lik yardımı 50 milyar TL olarak anlayıp duyuran ilahiyatçı Mustafa Karataş'a tepki gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş merkezlidepremlerin ardından herkes afetzedeler için seferber olmuş, ortak canlı yayında “Türkiye Tek Yürek” adı altında yardım kampanyası düzenlenerek 115 milyar TL toplanmıştı. Kampanya programında ilahiyatçı Mustafa Karataş, komşusu Hamit Duras'ın Yeni Çamoluk Otomotiv adına 50 milyar TL bağış yaptığını açıklamıştı. Daha sonra bu bağışın 50 bin TL olduğu ortaya çıkmıştı.

Yanlış anlaşılmalara sebep olan 50 bin TL'lik bağışı duyuran İlahiyatçı Mustafa Karataş'a tepki gösteren Cübbeli Ahmet Hoca, "Daha 50 milyarla, 50 binin ayrımını yapamayan adam, insanlara din öğretiyor. Bir de 'Ben tanıyorum, benim komşum' diye ısrar ediyor." dedi. 

Cübbeli Ahmet Hoca'nın konuşmaları şöyle:

"Merkez Bankası 30 milyar bağışlıyor, Cengiz Holding 3 milyar bağışlıyor, bunun komşusu 50 milyar bağışlıyorAdamdaki zekaya, bak, adamdaki kapasiteye bak. Benim yanımdaki adam 50 milyar TL çıkartabilir mi diye anlayamayacak adam, TRT'de Kanal 7'de -tabi hükümet de tutar bunu Kanal 7'den dolayı- din anlatıyor. Bu adamlar milleti dinden imandan etti. Adamın dünya hesabına uysan zaten battın. Ona inanıp yardımlara bir de 50 milyar TL ekleselerdi devletin bütçesi batacaktı! Devlet de zannedecek ki 50 milyar gelecek, ama gelecek bir şey yok. Dünyada hesabı bilmeyen, Hadisleri inkar eden adam ahirette sana bir şey verebilir mi ya! Bizim anlattığımız dinle, Mustafa Karataş gibilerin anlattığı din arasında ne kadar fark var: 50 bin ile 50 milyar arasındaki fark kadar fark var..."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN