AK Partili Yenişehirlioğlu'ndan 'Yeni Anayasa' çıkışı: 'Bütün şartları zorlayacağız' AK Partili Yenişehirlioğlu'ndan 'Yeni Anayasa' çıkışı: 'Bütün şartları zorlayacağız'

Cübbeli Ahmet Hocaolarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, geçtiğimiz aylarda İmam Hatip okullarıyla ilgili “Çocuklarınızı imam hatip, ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin. Düz okullara gönderin daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm denedim” ifadelerini kullanmıştı.

Cübbeli Ahmet,  Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Programda gündem yaratan İmam Hatip okulları hakkındaki sözlerini anlatan Cübbeli Ahmet, telefonla Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaşadığı tartışmayı şu şekilde aktardı:

"İmam Hatip konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan beni aradı. Dediler ki, çok sinirli, ben de sinirliyim dedim. Yaklaşık 15 dakika konuştuk. O da dedi ki, eğer böyle konuşursan 1 milyon 300 bin imam hatipli seni sevmez. Ben de dedim ki, sevmesinler. Benim konuşmamı, sevilmek ya da beğenilmek için yapmıyorum. Belki ifadem aşırı olmuş olabilir, ama 2009'da FETÖ işinde de 'bunlar dini batıracak' dediğimde başta Ahmet Efendi olmak üzere bana hak vermişlerdi. Burada da önceden tedbir alınsın demek istedim. O da dedi ki, Ahmet Hakan gibi bir imam hatipli programında nasıl böyle konuşursun? Ben de doğru bildiğimi herkesin programında konuşurum dedim."