Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, gazeteci yazar Akif Beki'nin hakkındaki açıklamaları üzerine hukuka başvurmuştu. Mahkeme, Cübbeli Ahmet’in hakkında şikayette bulunduğu Karar yazarı Akif Beki hakkında dava açılmasına karar verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede gazeteci Akif Beki’nin cezalandırılması istendi. Söz konusu iddianame, İstanbul Anadolu 26’ıncı Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde Süleyman Soylu detayı! Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde Süleyman Soylu detayı!

Gazeteci yazar Akif Beki, 22 Temmuz 2022 yılında Cübbeli Ahmet hakkında sert ifadeler kullanmıştı. Beki, “Cemaat içi çekişme bel altına inip de ‘kasetlerini patlatırız’ şantajına maruz kalınca, ‘Hoca’ lakaplı Cübbeli Ahmet, Diyanet’e sardırdı. Dikkatleri kendinden uzaklaştıran iki tehlikeden söz ediyor. Biri, FETÖ. Diğeri ise Türkiye’de ‘silahlanan’ ve topluma ‘yayılan’ Selefi-Vehhabi din anlayışı. Diyanet’i, FETÖ’yle mücadele etmemekle ve Selefi-Vehhabi anlayışını besleyip yaygınlaştırmakla suçluyor. Vaaz kürsüsünden yanmaz kefen pazarlayan, sırattan geçiren takunya satan hurafeciler, dini ticaretlerine alet edenler yok mu hala? Oysa Diyanet’in, din tacirlerine karşı milleti uyaran, uyandıran bir hutbe okuttuğunu henüz ben de duymadım. Cübbeli, hurafecilerle değil hurafe karşıtlarıyla mücadele etmediği için Diyanet’ten rahatsız. Diyanet’in ona iliştiği, dini istismar edenlerin tezgahına bir şey dediği yok. Bu da Cübbeli’nin, FETÖ’yle etkin mücadele edilmediği eleştirisini doğruluyor.” demişti.