Sera gazı solunumu, çevre kirliliği ve genetik faktörlerin de etkilediği alerjik semptomlar günümüz toplumlarında oldukça yaygın görülüyor. Hayat kalitesini düşüren bu semptomların giderilmesi bazı vakalar için hayati önem taşıyor. Alerji sebebiyle oluşan kızarıklık, kabarıklık gibi semptomların giderilmesinde öncelikle bir uzmandan tavsiye almak önemlidir. Alerji tedavisinde en sık başvurulan ilaçlardan birisi olan crebros araştırılıyor. Peki crebros nedir, ne işe yarar? İşte detaylar...

Crebros Ne İlacı, Ne İçin Kullanılır?

Crebros adlı ilacın ne için kullanıldığı merak ediliyor. Crebros, aktif bileşeni olarak loratadin içeren bir ilaçtır. Loratadin, antihistaminik bir ilaçtır ve alerjik reaksiyonların semptomlarını hafifletmek için kullanılır. Tablet formunda sunulan Crebros, beyaz renkli, oval, bombeli ve film kaplıdır.

Crebros, aşağıdaki durumların semptomlarını hafifletmek için kullanılabilir:

Alerjik rinit: Mevsimsel veya pereniyal (yıl boyunca devam eden) alerjik rinit, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, hapşırma ve kaşıntı gibi semptomlarla karakterize olan alerjik bir durumdur. Pollen, küf, toz akarları gibi alerjenlere maruz kaldığında ortaya çıkar.

Osmanlı Erkek İsimleri Ve Anlamları Osmanlı Erkek İsimleri Ve Anlamları

Kurdeşen (Ürtiker): Kurdeşen, ciltte kaşıntı, kabartılar ve kızarıklık ile karakterize olan bir deri reaksiyonudur. Alerjik reaksiyonlar, enfeksiyonlar, ilaçlar veya diğer tetikleyiciler sonucunda ortaya çıkabilir.

Crebros loratadin içerdiği için histaminin etkilerini bloke ederek bu semptomları hafifletir. Ancak, ilacı kullanmadan önce, dozaj ve kullanım talimatlarını dikkatlice okumanız ve bir sağlık uzmanına danışmanız önemlidir.

Crebros Fiyat

Crebros adlı ilacın fiyatı 16 Şubat 2024 tarihinden itibaren 54.14 TL olarak belirlenmiştir.

Editör: Admin Admin