Eski Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanvekili Mehmet Aypek'in Ankara'da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Mehmet Aypek'in yakın koruması tarafından öldürüldüğü öğrenildi. Olaydan kısa süre sonra Mehmet Aypek 'in koruması gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Yaşanan olayın ardından Eski Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanvekili Mehmet Aypek'in kim olduğu merak edildi. 

Peki Eski Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanvekili Mehmet Aypek kimdir? Mehmet Aypek neden öldü, kaç yaşındaydı? İşte Mehmet Aypek'in hayatına ilişkin bilinen tüm detaylar...

MEHMET AYPEK KİMDİR?

Mehmet Aypek, Ankara Ticaret Odası (ATO) başkanvekili olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Delegesi olarak da görev yapmıştır. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin sahibi olan Mehmet Aypek, Ankara'nın sevilen iş insanlarından biriydi. Aypek'in daha önce Hacettepe'de yoğun bakımda yattığı biliniyor. Öte yandan oğlu Faruk Aypek, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Gölbaşı Belediye Meclis Üyeliği için MHP’den aday adayı olmuştu.

MEHMET AYPEK CİNAYETİ

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde bulunan iş merkezine giden Halil G. 73 yaşındaki Mehmet Aypek'i tabancayla ateş açarak yaraladı.

Olay yerine yakın olan ve silah seslerini duyan Yunus ekipleri, Aypek'in koruması ve şoförü olan Halil G'yi olayda kullandığı silahla birlikte yakaladı.

Ağır yaralı olarak 100. Yıl Hastanesi'ne kaldırılan Aypek, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Zanlı, Cinayet Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi.