Çin'den önemli karar! Üç yılın sonunda yabancı turistlere...

Çin'de pandemi dolayısıyla yabancı turistlere ziyaret yasaklanmış gidiş dönüş kapıları kapatılmıştı. Yeni alınan karar dolayısıyla Çin'de pandemi öncesinde vize gerektirmeyen bölgelerin vizesiz girişe geri döneceği açıklandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çin, Covid-19 pandemisinin başlamasından bu yana ilk defa kapılarını yabancı turistlere açacak. 

Euronews'in haberine göre; Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama doğrultusunda Çin, 15 Mart 2023 tarihinden itibaren turizm vizesi, liman vizesi ve çoklu vize muafiyeti politikaları da dahil olmak üzere yabancılar için her türlü vizeyi vermeye yeniden başlayacak.

Bakanlık açıklamasında ayrıca, 28 Mart 2020'den önce verilmiş ve geçerlilik tarihleri içinde olan vizelere sahip yabancıların da Çin'e girebilecekleri belirtildi.

Çin'de pandemi öncesinde vize gerektirmeyen bölgelerin vizesiz girişe geri döneceği açıklandı. Buna güneydeki turistik Hainan adası ve Şanghay limanından geçen yolcu gemileri de dahil olacak.

Hong Kong ve Makao'dan gelen yabancılar için güneydeki üretim merkezi Guangdong'a vizesiz giriş de yeniden başlatılacak.

Öte yandan, grup turlarına izin verilen 40 ülkeyi daha listeye eklendi. Böylelikle Çin'de grup turlarına izin veren toplam ülke sayısı 60'a çıkarıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN