İYİ Parti İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı, TBMM'de bugün kayıdını yaptırdı. Paçacı, kaydını yaptırmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Paçacı'ya sorulan Millet İttifakı'nın geleceği hakkında soruya şöyle cevap verdi:

"İttifak dediğiniz şey bir iş birliğidir. Bundan sonraki süreçte doğal olarak muhalefet partileri kendi içerisinde bir iş birliği içine girerler. Ama şu an itibarıyla gündemde iş birliği yapacak herhangi bir konu söz konusu değil" dedi.

İşte Paçacı'nın sözleri:

“Uzun bir aradan sonra tekrar buradayım. Aslında hiç kopmadık, siyasete devam ettik. Bu dönem çok renkli, öyle görüyorum. Sanıyorum 14 siyasi partinin temsilcisi olacak. İnşallah bu dönem itibariyle ve bundan sonra Meclis’in daha aktif daha yetkin bir şekilde çalışması sağlanır. Biz de eski bir parlamenter olarak aynı zamanda yeni seçilmiş bir parlamenter olarak buna katkı vereceğiz.”

CİHAN PAÇACI: ŞU ANDA İTTİFAK SÖZ KONUSU DEĞİL!

“İttifak dediğiniz şey bir iş birliğidir. Bundan sonraki süreçte doğal olarak muhalefet partileri kendi içerisinde bir iş birliği içine girerler. Bunun adına ‘ittifak’ da diyebilirsiniz, ‘iş birliği’ de diyebilirsiniz. Ama şu an itibarıyla gündemde iş birliği yapacak herhangi bir konu söz konusu değil. Önümüzdeki dönemlerde buna ihtiyaç duyulursa yerel seçimlerde olur ondan öncesinde bazı yasalarda olabilir. Burada herhangi bir kıstas koymadan muhalefet partileri kendi içlerinde bir değerlendirme yaparlar. İttifak dediğiniz herhangi siyasi bir konu hakkında iş birliğidir, şu anda herhangi bir iş birliğini gerektirecek konu yok. Olduğunda, göreceğiz.”