Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi'den Cumhurbaşkanı seçimlerini kaybeden CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında çarpıcı iddialar geldi. Bugünkü köşesinde Ekrem İmamoğlu'nun CHP'ye genel başkan yapılmak istendiğini yazdı.

Yazısının diğer bölümünde "Seçimlerin ardından CHP ve İYİ Parti’deki gelişmeleri izlemekte yarar var" diyen Selvi, Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki hafta olağanüstü kurultay kararını açıklamasının beklendiğini "istifa" etmeyeceğini belirtti. 

'İSTANBUL SERMAYESİ İMAMOĞLU’NU CHP’YE GENEL BAŞKAN YAPMAK İSTİYOR'

Abdülkadir Selvi "İmamoğlu, 'Kimse endişe etmesin, her şey yeniden başlıyor. Unutmayın, değişmeyen tek şey değişimdir' diye açıklama yapınca CHP kulisleri hareketlendi" ifadesini kullanan Selvi, "İmamoğlu, seçim gecesi CHP Genel Merkezi’nde Kılıçdaroğlu ile görüşmüş. Bu ne anlama geliyor bilmiyorum. Ama cumhurbaşkanı adayı olması Kılıçdaroğlu tarafından engellenen Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanlığı’na soyunursa işler karışacak. İstanbul sermayesi İmamoğlu’nu CHP’ye genel başkan yapmak istiyor" iddiasında bulundu.