Aydın'da oyların yüzde 50'sini alarak AK Partili rakibine 14 puan farkla geride bırakan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, üçüncü dönemine başladı. 

Çerçioğlu'nun mazbata töreninde büyük bir skandal yaşandı. Mazbata'sı Aydın Adliyesi'nin yemekhanesinde verilen Çerçioğlu, AK Parti'nin kazanamama sebebinin bu tavırlar olduğunu söyleyere tepki gösterdi.


"ÇEKMEYİN, ULUSAL BASINA REZİL OLURUZ" 

Çerçioğlu, şunları söyledi:

Demirören kredi taksitlerini ödemek için Hürriyet’e ait binaları sattı Demirören kredi taksitlerini ödemek için Hürriyet’e ait binaları sattı

- Siz de arkamda yemek tabakları ve çaydanlıkla fotoğraf çekeceksiniz. Sakın çekmeyin. Ulusal basına rezil oluruz arkadaşlar, doğru mu? Aydın'ı, Türkiye'ye rezil etmeyin. Sakın o yemekleri, tabakları, çaydanlığı falan çekmeyin. 
- Türkiye'nin hangi ilinde bir büyükşehir belediye başkanına veya o ilçedeki, merkezindeki belediye başkanına adliyenin yemekhanesinde mazbata verilir. Yemek kokuları arasında mazbata alıyorsun. Bu kabul edilebilir bir şey değil.

- Utanç verici bir şey ya. Utanç verici ya. Böyle bir şey kabul edilebilir mi? İşte kaybetmelerinin temel sebeplerinden bir tanesi Aydın'da bu.  

Editör: Nigar Topcu