İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2024 yerel seçimlerini işaret ederek “İstanbul için yola çıkıyorum.” diye konuştu.

14 Mayıs'taki Genel Seçim yenilgisinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki değişim tartışmalarının öncülerinden olan, adı CHP Genel Başkanlığı için de geçen Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu ifade etti.

"İmamoğlu CHP Genel Başkanlığına aday olacak mı?" tartışmasını da bu açıklamasıyla sonlandıran İmamoğlu, İsmail Saymaz'dan gelen bir soru üzerine CHP Genel Başkanlığı için adı geçen bir başka ismi andı ve "CHP'nin tarihini bilen, geçmişi tertemiz evlatları vardır. Bunlar göreve hazırdır. Bunlardan birisi, Özgür Özel'dir." dedi.

"BU KARAR İSTANBUL'A DA TÜRKİYE'YE DE İYİ GELECEK"

Gazete Duvar'dan Ceren Bayar'a konuşan Özgür Özel, "Ekrem Bey’in vermiş olduğu kararı son derece olumlu karşılıyorum. Bu karara en çok İstanbullular sevindi. Ama hepimiz bu karardan memnun olduk. Bu karar İstanbul’a da Türkiye’ye de iyi gelecek. Kısa vadede İstanbul’a, uzun vadede Türkiye’ye iyi gelecek bir karar olarak yorumluyorum." dedi.

"BU SÖZLERİ BİR HAKKIN TESLİMİ OLARAK GÖRÜYORUM"

İmamoğlu’nun kendisine sorulan bir soru üzerine, "CHP'nin tarihini bilen, geçmişi tertemiz evlatları vardır. Bunlar göreve hazırdır. Bunlardan birisi, Özgür Özel'dir.” ifadelerini kullanmasına ilişkin de Özel, “Bu sözleri bir hakkın teslimi olarak görüyorum ve kendisine teşekkür ediyorum. Sadece kendi adıma değil parti tarihini bilen, tertemiz tüm genç arkadaşlar adına da bir hak teslimi olarak görüyorum." değerlendirmesini yaptı.

"FEDAKÂRLIK YAPMAKTAN KAÇMAM DEDİĞİM NOKTADAYIM"

CHP’deki değişim tartışmalarında durduğu noktanın değişip değişmediğini sorduğumuz Özel, "Şu anda hep birlikte süreci takip ediyoruz. Sorumluluk üstlenmekten de fedakârlık yapmaktan da kaçmam dediğim noktadan ileride ya da geride değilim, aynı noktadayım. Bu dönem yapıcı ve aktif tutum alma dönemi." ifadelerini kullandı.

Editör: Batuhan Yavuz