CHP İçişleri Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımda İstanbul'da polis tarafından çok sayıda silah ele geçirildiğini iddia etti, ancak daha sonra bu silahların bir dizide kullanılan maket silahlar olduğu ortaya çıktı. Yanlış anlaşılmanın fark edilmesinin ardından, Bakan tweetini silip düzeltme yaptı.

Murat Bakan, sosyal medya hesabında, "Dün İstanbul’da yunus ekipleri tarafından ele geçirilen silahlar. Bu miktarda silah ile neler yapılabilir? Bunların ele geçirilen kısmı olduğu düşünüldüğünde ele geçirilmemiş daha ne kadar silah olabilir? Yarın İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan açıklama bekliyoruz?" ifadeleriyle bir fotoğraf paylaştı. Ancak bir süre sonra, bu silahların TRT'nin "Teşkilat" dizisine ait olduğu anlaşıldı.

Murat Bakan 2

Yanlış anlaşılma üzerine, Murat Bakan tweetini sildi ve yeni bir açıklama yaptı. Bakan, kendisine polis kaynaklarından gelen bilgiye dayanarak paylaştığını belirterek, daha sonra doğru bilgiyi aldığını ve silahların diziye ait olduğunu öğrendiğini söyledi. 

Murat Bakan 1

Bakan, kendisine gelen mesajı da paylaşarak, "Attığım twite ilişkin bilgi de polis kaynaklarından gelmişti şimdi İstanbul'dan polis kardeşlerimden yeni böyle bir bilgi geldi. Yunusların TRT Teşkilat dizisine ilişkin aracı durdurduğuna ve savcının silahların iade edin dediğine ilişkin konu ile ilgili bilgi tam olarak netleşince konuyu yeniden paylaşacağım." ifadelerini kullandı.

Demirören kredi taksitlerini ödemek için Hürriyet’e ait binaları sattı Demirören kredi taksitlerini ödemek için Hürriyet’e ait binaları sattı

Editör: Nigar Topcu