Bomba İYİ Parti kulisi: Ankara'da aday çıkarsa istifa dalgası gelebilir Bomba İYİ Parti kulisi: Ankara'da aday çıkarsa istifa dalgası gelebilir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre, Gazete Duvar'dan Ceren Bayar'a konuştu.

Emre, CHP'deki değişim tartışmalarını ve yaklaşan kurultay sürecini değerlendirerek, "Kurultayda, Kılıçdaroğlu açık ara kazanır." dedi.

"Öncelikle bu 'değişim' kelimesine dair bir şey ifade etmek istiyorum." diye başlayan Emre, "Biz zaten sürekli kendimizi geliştiriyoruz, değiştiriyoruz, yeniliyoruz. Genel Başkan, geldiğinden beri birçok yeniliğe imza attı. Partiyi farklı kesimlere açtı. 25 yıl sonra kazanılan büyükşehir belediyeleri oldu. Oralardaki ittifak stratejisi doğru sonuçlar doğurdu. Yeni aktörler belki ortaya çıkmasını sağladı." ifadelerini kullandı.

"BİÇOK İL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLİYOR"

Hiçbir ile ve hiçbir kongreye müdahale etmediklerini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Emre, şöyle devam etti:

"Kongrelere ilişkin de benim gördüğüm şu; arada bir uçurum var. Fark çok büyük. Biz hiçbir ile, kongreye müdahale etmiyoruz. Gidiyorlar, serbest seçimlerini yapıyorlar. Seçim sonrasında da seçilen başkanların birçoğu, 'Biz Genel Başkan'ın arkasındayız' diye açıklama yapıyor. Şu ana kadar olan illere bakın, il başkanlarını arayın. Çok büyük bir kısmı genel başkana haksızlık yapıldığını, bu yerel seçime onun liderliğinde gidilmesi gerektiğini söyler. Partinin böyle bir kavgalı görüntü, parçalanma görüntüsü vermemesi gerektiğini o nedenle genel başkana oy vereceklerini söylüyorlar. Mesela İzmir İl Başkanı. Daha yeni seçildi, en büyük üçüncü il. Bursa en büyük dördüncü il. Bu hafta sonu Ankara seçilecek. Kim seçilir bilmiyorum ama seçilir seçilmez arayıp sorun. Ya da Şanlıurfa; büyükşehirdir, çok delegesi vardır. Konya arayıp sorun. Seçilenlerden delege sayısı çok olan yerleri söylüyorum. Tabloyu görüyorsunuz. Bu böyle örtülecek, saklanacak bir iş değil ki. Kurultayda, Kılıçdaroğlu açık ara kazanır."