Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi'nde düzenlemiş olduğu basın toplantısında yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hakkında bomba sözler söyledi.

Faik Öztrak, "Şimdi Erdoğan, geçmişte olmadık hakaretler ettikleri, Halk Bankası’nı dolandırmakla suçladığı isimlerden birini, Sn. Mehmet Şimşek’i dışarıdan para bulsun diye yeniden göreve getirdi" dedi.

İşte Faik Öztrak'ın sözleri:

FAİK ÖZTRAK: ERDOĞAN MEHMET ŞİMŞEK'İ PARA BULSUN DİYE GETİRDİ

Değerli Basın Mensupları, Saray’ın kirli dili ve siyaseti sadece milleti bölmedi. Ekonomimizi de alt üst etti.

14 Mayıs seçimlerinden bu yana Türk Lirası dolar karşısında yüzde 9 değer kaybetti.

Döviz kurlarını  ve ekonomik gidişatı iyi göstermek için kazanın dibini kazıya kazıya sonunda deldiler. Merkez Bankası’nın önceki seçimlerde 128 milyar dolarını bu seçimlerde de bunun çok daha fazlasını, Merkez Bankası’nın arka kapısından kuralsız ve denetimsiz şekilde buharlaştırdılar. Merkez Bankası’nın döviz kasasını boşalttılar.

Şimdi Erdoğan, geçmişte olmadık hakaretler ettikleri, Halk Bankası’nı dolandırmakla suçladığı isimlerden birini, Sn. Mehmet Şimşek’i dışarıdan para bulsun diye yeniden göreve getirdi.

O dönem Erdoğan’ın suçlamalarının muhataplarından biri olan yeni Hazine ve Maliye Bakanı, göreve başlarken, “Türkiye’nin rasyonel bir zemine dönmekten başka bir seçeneği kalmadığını” söyledi.

Fatih Portakal açtı ağzını, yumdu gözünü: Girmeseydiniz seçime o zaman! Fatih Portakal açtı ağzını, yumdu gözünü: Girmeseydiniz seçime o zaman!

Yani parayı bulmasının şartının, Sarayın uyguladığı “akıl dışı” politikalardan vazgeçmesi olduğunu ifade etti.

Yeni Bakan bu sözlerle Saray’ın “Faiz sebep, enflasyon netice” şeklinde özetlenebilecek safsatasının, ve ucube Türkiye Modelinin, akıl dışı” “Aklın kurallarına dayanmayan” “Ölçüsüz ve hesapsız”  olduğunu ilan etti.

“Epistemolojik kopuştan kopacaklarını” söylemiş oldu. Şimdi Erdoğan’a sormak gerek; milleti hayat pahalılığı ile işsizlik arasında ezen, milletin 418 milyar dolarını yandaşlarına peşkeş çeken, Merkez Bankasının döviz kasasına 80 milyar dolar açık verdiren, akıl dışı safsataların, irrasyonel politikaların sahibi olarak millete ne diyeceksiniz?